Benefity pozapłacowe w pracy

Nie tylko pieniądze motywują do podjęcia pracy na danym stanowisku. Równie istotne są benefity pozapłacowe. Na co można liczyć?

Karta sportowa

Wciąż popularnym elementem, który zawierają oferty pracy jest karta sportowa. Wiele osób faktycznie z niej korzysta nie tylko chodząc na siłownię lub zajęcia fitness. Umożliwia również wejścia (często też dla dzieci) do parku trampolin, pływalni, lodowisko czy kurs tańca. Na pewno wykorzystasz ją niejeden raz. Dzięki niej zachowasz dobrą kondycję psychofizyczną.

Urodzinowy dzień wolny

Urodzinowy dzień wolny to modna ostatnio forma benefitu dla pracowników. Tak naprawdę jest kolejnym dniem urlopu do kolekcji. Możesz wykorzystać go z okazji dnia swoich urodzin, a kiedy przypada on w weekend, wybierzesz sobie za to inny dzień. To miły gest ze strony pracodawcy.

Prywatna opieka medyczna

Jak wiadomo, sytuacja publicznej opieki w Polsce budzi wiele kontrowersji. Bezpłatna prywatna opieka medyczna i dostęp do specjalistów z wielu specjalizacji, będzie zatem cenną cegiełką do wynagrodzenia. Oferuje ją coraz więcej pracodawców na Pracuj.pl. Pozwoli w bezstresowy i bezproblemowy sposób dostać się do lekarza. Wiele firm rozszerza również ten pakiet, włączając do niego dzieci i współmałżonków.

Bony i paczki świąteczne

Miły gest można zrobić swoim pracownikom również z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Bony do wykorzystania w sklepach czy paczki świąteczne będą idealnym zastrzykiem pomocy przed świętami, które z reguły kojarzą się z licznymi wydatkami.

Smakołyki na co dzień

Uśmiechem w stronę pracowników jest także dbanie o nich na co dzień. Praca nie zawsze pozwala na przygotowanie zdrowych posiłków i zwykle je się w biegu. Zapewnienie w pracy dostępu do posiłków, pracowniczej kawiarenki lub darmowych świeżych owoców, warzyw i przekąsek z pewnością wzbudzi uśmiech i poczucie, że ktoś się o nich troszczy. A tego małe gesty mają ogromne znaczenie.
Bez względu na oferty pracy w danej firmie, warto zadbać o pracowników w postaci benefitów pozapłacowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com