Fakty i mity na temat ozonowania pomieszczeń biurowych

Ozonowanie pomieszczeń biurowych to forma dezynfekcji, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki ozonowaniu można bowiem skutecznie zdezynfekować te wnętrza i powierzchnie, które trudno oczyścić przy wykorzystaniu tradycyjnych form dezynfekcji. Zanim zdecydujemy się na ozonowanie, warto zdobyć nieco wiedzy na temat tego rodzaju zabiegów. Wbrew pozorom, nie są one ani skomplikowane, ani tym bardziej nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Ozonowanie pomieszczeń nie jest zabiegiem nowym, który pojawił się na fali rozprzestrzeniania się koronawirusa. Z ozonowania od lat skutecznie korzystają firmy zajmujące się produkcją żywności, gospodarstwa hodowlane, szpitale, a także inne instytucje czy firmy, które potrzebują sterylnych warunków do prowadzenia działalności. Choć mogą pojawiać się głosy, że ozonowanie jest szkodliwe dla użytkowników, w rzeczywistości jest to bardzo błędne myślenie. W odróżnieniu od innych środków do dezynfekcji, ozon jest bowiem w stu procentach naturalny. Jest to po prostu trzycząsteczkowy tlen, a więc substancja pod względem mikrobiologicznym nie zawierająca niczego sztucznego.

Jak przeprowadzić ozonowanie?

Wiele osób uważa, że ozonowanie jest skomplikowane i wymaga całkowitego wyłączenia pomieszczeń z użytku na długi czas. W rzeczywistości jednak po ozonowaniu wystarczy wnętrze dobrze przewietrzyć i można od razu wracać do codziennej aktywności. Do ozonowania potrzebny jest generator ozonu, który wypuszcza do pomieszczenia ozon w odpowiednim stężeniu. Cząsteczki ozonu po kontakcie z powietrzem zaczynają bardzo szybko się rozpadać, a pojedyncze atomy tlenu wiążą i unieszkodliwiają wszystkie szkodliwe elementy znajdujące się w powietrzu – grzyby, pleśnie, wirusy, bakterie. Ozonowanie skutecznie oczyszcza powietrze, ale również je odświeża. Usuwa bowiem nieprzyjemne zapachy, które mogą się unosić w pomieszczeniu, ale również osiadać na ścianach, zasłonach i innych tkaninach znajdujących się we wnętrzu. ozonowanie jest o wiele bardziej skuteczne niż zwykła dezynfekcja powierzchniowa. Dociera wszędzie tam, gdzie nie dotrzemy ze ściereczką nasączoną środkiem dezynfekcyjnym.

Wybór dobrego urządzenia

Jeśli chcemy, aby ozonowanie było skuteczne, bezpieczne i przeprowadzone w sposób odpowiedni, dobrze jest uważnie wybierać urządzenia do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Wbrew pozorom, nie każdy dostępny na rynku ozonator działa tak samo skutecznie i wydajnie. Duże znaczenie ma wydajność urządzenia i stężenie ozonu, jakie generuje w pomieszczeniu. Na https://ozon.laserhitech.pl/ można znaleźć sprawdzone, dobrej klasy urządzenia do ozonowania wykonywane przez polskiego producenta. Dostępne są w różnych wersjach i modelach, dzięki czemu można bez problemu dopasować idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Trzeba bowiem mieć świadomość, że zupełnie inne urządzenia są potrzebne do pomieszczeń biurowych czy niewielkich sklepów, a inna wydajność będzie niezbędna w przypadku dużych hal produkcyjnych, magazynów czy gospodarstw rolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com