Aromaterapia – poznaj sekret tego biznesu

Zainteresowanie olejkami eterycznymi stale rośnie, a popyt na te olejki nigdy nie był większy. Olejki eteryczne to produkty powstałe w wyniku destylacji lub obróbki mechanicznej (tłoczenia na zimno) roślin lub skórki owoców cytrusowych. Po zakończeniu procesu destylacji olejki eteryczne rośliny są fizycznie oddzielane od wody lub pary używanej podczas destylacji. Daje to prawdziwy olejek eteryczny, używany z różnych powodów, w tym do aromaterapii i do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Wejście do biznesu olejków eterycznych

Przy tak dużym zapotrzebowaniu na olejki eteryczne osoby zainteresowane tworzeniem własnych produktów znajdą różnorodne olejki łatwe do ekstrakcji z roślin lub ze skórki. Produkcja olejków eterycznych może być dochodowym biznesem, ale zależy od jakości butelkowania i sprzedaży produktu. Ponieważ branża olejków eterycznych stała się bardzo konkurencyjna, ważne jest, aby mieć odpowiednie opakowanie, aby przyciągnąć uwagę konsumentów – tak jak to robi na przykład www.biopielegnacja.pl.

Przy wyborze odpowiedniego pojemnika do butelkowania i sprzedaży ręcznie robionych olejków eterycznych należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników.

Jak będzie stosowany olej?

Istnieje wiele opcji butelkowania dostępnych w przypadku pakowania olejków eterycznych. Oprócz wyglądu opakowania ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie jest praktyczne zastosowanie olejku eterycznego, aby zdecydować, jaki rodzaj butelki i zestawu butelek należy użyć. Olejki eteryczne mogą być dostarczane w butelkach z zakraplaczem służącym do precyzyjnych pomiarów. Oleje można również rozprowadzać w butelkach z montażem roll-on. W przypadku olejków eterycznych używanych jako zapach mogą być potrzebne butelki z rozpylaczem. Może również zaistnieć potrzeba butelkowania olejków eterycznych w łatwym do nalewania pojemniku. Jakość nakrętek stosowanych do olejków eterycznych jest również bardzo ważna dla ochrony produktu. Jeśli nakrętki są źle dopasowane, olejki szybko wyparują.

Wybór koloru i stylu butelki

Ze względu na duże nasycenie olejkami eterycznymi na rynku ważne jest, aby odróżnić produkt od linii olejków innych producentów. Tutaj ważny staje się kolor i kształt wybranej butelki. Sprzedając butelkę olejku eterycznego, należy starannie rozważyć. Przyjrzyj się bliżej innym produktom zawierającym olejki eteryczne, które są już dostępne na rynku, aby dowiedzieć się, jak wygląda „przeciętna” butelka, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Atrakcyjny kolor, niepowtarzalny kształt butelki lub projekt etykiety może łatwo wpłynąć na konsumentów i często dokonują zakupów na podstawie pierwszego wrażenia.

Kolejną kwestią jest kolor butelki. Wielu producentów olejków eterycznych butelkuje swoje produkty w kolorowych szklanych butelkach. Kolor zapewnia naturalną ochronę olejków przed promieniami UV. Podczas gdy niektórzy sprzedawcy preferują teraz jaśniejszy, przyciągający wzrok kolor produktów, wielu nadal wybiera szkło w kolorze bursztynu ze względów praktycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com