Dlaczego klimatyzacja na poddaszu jest dobrym pomysłem?

Mieszkania na poddaszu nie są rzadkością, a świeżo upieczone pary często decydują się na taką formę mieszkania. Nie od dziś wiadomo, że poddasza bardzo silnie się nagrzewają. Od zewnątrz często oddziela nas tylko niegruby dach, który niezwykle szybko i skutecznie nagrzewa się w upalne dni. Prowadzi to do niezwykle wysokich temperatur w środku takiego mieszkania na poddaszu, co staje się nie do zniesienia podczas letnich, tygodniowych upałów.

Szperając w internecie łatwo znaleźć informacje, że mimo dobrego ocieplenia dachu, takie poddasze praktycznie zawsze bardzo szybko się nagrzewa. Z pomocą przychodzi nam system klimatyzacyjny, który skutecznie pomoże uzyskać nam odpowiedni komfort termiczny. Poniżej postaramy przedstawić się podstawowe aspekty związane z klimatyzacją!

Wybór odpowiedniego urządzenia

Do skutecznego ochłodzenia poddasza potrzebne nam będzie odpowiednie urządzenie. Na jego wybór składa się kilka podstawowych aspektów. W przypadku poddasza na pewno dobrym rozwiązaniem nie będzie urządzenie przenośne. Nie jest ono wydajne ani efektywne – nadaje się tylko do małych pomieszczeń, gdzie temperatury nie osiągają dużych wartości. W tym przypadku najskuteczniejsze będzie urządzenie split lub multispli. Wersja split z jednym urządzeniem zewnętrznym i jednym wewnątrz skutecznie ochłodzi jedno pomieszczenie. W przypadku gdy mamy kilka pokoi na poddaszu, lepsza będzie wersja multisplit z kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Należy tutaj jednak mieć na uwadze fakt, że w zależności od możliwości instalacyjnych i remontowych lepsze może okazać się rozwiązanie kilku instalacji typu split.

Trzeba także przemyśleć dobór odpowiedniej mocy urządzenia klimatyzacyjnego. Nie może być ono zbyt małe, gdyż nie osiągniemy odpowiedniego stopnia ochłodzenia powietrza. Zbyt duża moc będzie natomiast prowadziła do nie wydajnego, niepotrzebnie drogiego chłodzenia. Na ten fakt nakłada się wiele zmiennych, które trzeba uwzględnić podczas obliczeń odpowiedniej mocy. Aktualnie praktycznie wszystkie firmy oferujące kompleksową obsługę klimatyzacją wszelkie obliczenia przeprowadzą za Ciebie, oferując jak najefektywniejsze rozwiązanie.

Plusy klimatyzacji na poddaszu

Jak już wcześniej wspominałem, takie rozwiązanie na pewno pozwoli nam osiągnąć komfort termiczny. Możemy bez problemu relaksować się w nawet najbardziej upalne dni lata. To skutecznie wpływa natomiast na naszą efektywność pracy, w przypadku gdy pracujemy np. w biurze na poddaszu. Odpowiedni klimatyzator pozwoli również na ocieplenie pomieszczeń w chłodniejsze dni. Polega to bardziej na wsparciu głównego ogrzewania niż jego kompletną zamianę.

Jak widać, montaż klimatyzacji na poddasz niesie za sobą szereg plusów przy praktycznie żadnych minusach. Odpowiedni dobór urządzenia i jego prawidłowy montaż wymaga pomoc doświadczonych specjalistów, dlatego nie warto zabierać się za to samemu. Aktualne usługi oferują kompleksową obsługę – od przygotowania projektu, po montaż i późniejszy serwis instalacji. Ta instalacja klimatyzacji w Poznaniu z całą pewnością będzie przydatna https://klima-poznan.pl/montaz-klimatyzacji/

Polecamy:
Montaż klimatyzacji Warszawa – na co możemy liczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com