Różnica między miernikami lakieru: magnetyczny i elektroniczny

Masz w planach kupić miernik lakieru, ale nie jesteś pewien, na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy, czym wyróżniają się poszczególne modele mierników i czym kierować się kupując ten dla siebie.

Rodzaje mierników lakieru

mierniklakieru1. Miernik elektroniczny – zmierzysz grubość lakieru na warstwie stalowej, aluminiowej i ocynkowanej. Jego pomiar jest bardzo precyzyjny. Miernik elektroniczny to miernik dla laików, jak i dla fachowców. Ich największą zaletą jest, to, że pomiar nie musi być wykonywany bardzo dokładnie, a wynik i tak będzie rzetelny. Taki rodzaj miernika podaje wynik w mikrometrach. Jego wadą jest natomiast dość wysoki koszt zakupu.

2. Miernik magnetyczny – co prawda zakup jest tańszy, niż poprzedniego modelu, lecz pomiar nie jest już tak precyzyjny. Wynika to z tego, że magnes przez kontakt z grubą warstwą szpachli, traci kontakt z blachą, więc jeżeli warstwa lakieru jest bardzo gruba to niemożliwe jest uzyskanie wiarygodnego pomiaru. Taki tester grubości lakieru nigdy nie zmierzy w mikrometrach i choć grupa sprzedawców podaje ten parametr, to jest on całkowicie niezgodny z prawdą.

 

Tester lakieru z sondą na przewodzie lub z sondą wbudowaną

Jeżeli chodzi o umieszczenie sondy, to zdecydowanie wygodniejsze do używania są te, w których sonda umieszczona jest na przewodzie. Mierniki z sondą wbudowaną czasami nie pozwalają na dokładne i rzetelne badanie grubości lakieru w każdym miejscu karoserii.

Najlepszy pod tym względem będzie zakup wersji elektrycznej z sondą na przewodzie, jednak trzeba się liczyć z tym, że jego cena będzie większa, niż w przypadku miernika magnetycznego z wbudowaną sondą.

Decyzja o kupnie używanego samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem. Wiadomo, że auta szpachlowane i podwójnie malowane mają mniejszą wartość niż te prosto z salonu. Stosując tester grubości lakieru, możemy przestać się obawiać, że przepłacimy za samochód.

Miernik z wbudowaną sondą – zalety

1. Miernik jest bardzo precyzyjny i posiada szeroki zakres pomiaru.
2. Bardzo szybko wykonują pomiar.
3. Są proste w użyciu i intuicyjne w użyciu oraz mają opcje zapisu wcześniejszych ilości pomiarów.
4. Podświetlany, czytelny ekran oraz dodatkowe funkcje.
5. Solidne wykonanie i pewność działania.

Decydując się na miernik lakieru od czołowego producenta Prodig- Tech, już nigdy nie będziesz zachodził w głowę, czy Twój potencjalny nowy wóz to auto powypadkowe, czy takie, które nigdy nie brało udziału w kolizji. Badanie możesz dokonywać na różnych blachach i zawsze masz pewność, że wynik będzie wiarygodny. Miernik z wbudowaną sondą to pewność oparty na najwyższej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com