Czy dobre opakowanie produktu może przełożyć się na skuteczniejszą sprzedaż?

Mówi się bardzo często, że klienci kupują produkty oczami. Czy w takim razie interesujące pod kątem wzornictwa i kolorystyki opakowanie może pomóc w sprzedaży? Na to zagadnienie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czy dobre opakowanie produktu może przełożyć się na skuteczniejszą sprzedaż?

Właściciele firm w dobie ogromnej rywalizacji na rynku wszędzie szukają sposobności do zyskania przewagi nad konkurencją. Sprawia to, że inwestują zarówno w kampanie reklamowe, jak i też inne formy reklamy. Często nie są świadomi, że wystarczy dużo prostszy sposób, aby zwiększyć sprzedaż. Mowa tutaj o odpowiednim opakowaniu dla sprzedawanego towaru. W niniejszej publikacji postaramy się was przekonać, że dobre opakowanie może przełożyć się na skuteczniejszą sprzedaż.

Zacznijmy zatem od tego, że w przypadku handlu internetowego liczy się nie tylko bezpieczeństwo przesyłanego towaru, ale również pierwsze wrażenie. Bez względu zatem na to, jaki rodzaj produktu sprzedaje dana firma, warto postawić na jakościowe opakowania. Na odczucia konsumenta bardzo silne wrażenie ma to, jak przy pierwszym spojrzeniu prezentować będzie się dany produkt. Wszelkie badania naukowe bardzo jasno wskazują na to, że dobre pierwsze wrażenie potrafi wywołać bardzo mocny wpływ na podświadomość klienta. Opakowanie dopasowane pod względem kolorystycznym czy też kształtem jest zatem kluczem do sukcesu.

Czym odznacza się dobre opakowanie?

Zastanówmy się zatem jakie powinny być cechy dobrego opakowania. Z całą pewnością kluczową rolę odgrywać będzie tutaj wspomniany przed chwilą kolor. Oprócz tego istotne będą również użyte grafiki, zastosowana czcionka czy też faktura opakowania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wspomniane elementy mają ogromne przełożenie na to jak postrzegać będzie was klient. Jest to szczególnie istotne w przypadku sklepów internetowych gdzie opakowanie często kojarzone jest już z samym produktem.

Kolor ma kluczowe znaczenie

Jak wspomnieliśmy kolor gra ogromne znaczenie w przypadku opakowania. Barwa opakowania powinna być zatem dopasowana do danej grupy docelowej. Musimy też zdawać sobie sprawę, że poszczególne kolory wywołują zupełnie inne emocje u odbiorców. Należy zatem użyć zupełnie innej palety barw, jeżeli produkt skierowany jest do dojrzałego odbiorcy-na przykład stonowanych pasteli, a zupełnie innego w przypadku gdy ma on trafić do osób młodych. Wtedy można postawić na żywe i jasne barwy.

Skuteczna ochrona produktu – grube opakowanie tekturowe i folia bąbelkowa

Dobre opakowanie musi spełnić również swoją podstawową rolę – ma chronić produkt w trakcie transportu. Aby to osiągnąć niezbędne jest skorzystanie z wysokiej jakości opakowań oraz wypełniaczy. Produkt nie powinien przemieszczać się wewnątrz opakowania aby zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia. W tym celu zaleca się skorzystanie z odpowiednich wypełniaczy. Jednym z najbardziej popularnych jest folia bąbelkowa. Stworzona z połączonych ze sobą pęcherzyków powietrza pozwala skutecznie zamortyzować wszelkie ewentualne wstrząsy oraz ochroni produkt przed wilgocią. Oprócz foli bąbelkowej do skutecznych wypełniaczy zaliczyć trzeba również skoropak. Reasumując, skuteczne zabezpieczenie produktu wymagać będzie użycia jakościowego opakowania kartonowego ( najlepiej takiego wykonane z tektury trzy lub też pięcio warstwowej ) oraz odpowiednich wypełniaczy.

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze o bardzo istotnym aspekcie, jakim jest personalizowanie opakowań. Opakowanie, które będzie zawierać imię klienta czy też dedykowaną informację da mu poczucie, iż obcuje z produktem wyjątkowym. Pozwoli poczuć silniejszą więź z daną marką. Wielu przedsiębiorcom może wydawać się, że stworzenie takiego spersonalizowanego opakowania wiązać się będzie z ogromnymi kosztami finansowymi. Nic bardziej mylnego. Jeżeli tylko nawiążecie stałą współpracę z firmą zajmującą się produkcją opakowań koszty takiego rozwiązania mogą w dłuższej perspektywie czasu zwrócić się bardzo szybko. W obecnej sytuacji na rynku liczy się bowiem to aby być w stanie utrzymać i pozyskać klienta. Personalizowanie opakowania na pewno znacznie pomogą w osiągnięciu tego celu. Tego rodzaju krok jest szczególnie korzystny dla firm, które zajmują się sprzedażą produktów typu premium.

Mamy nadzieję, że udało nam się was przekonać, że dobre opakowanie jest w stanie skutecznie pomóc w sprzedaży towaru. Inwestycja w jakościowe opakowania dopasowane do wymagań klienta z całą pewnością zwróci się i zaprocentuje w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com