Breloki firmowe – gadżet z logo firmy

Istnieje wiele gadżetów, na których może znaleźć się logo naszej firmy. Rynek oferuje multum rozwiązań, które można dopasować do każdej okazji. Targi, promocje, gratisy – niezależnie od potrzeby z pewnością znajdziemy taki, który będziemy mogli wykorzystać do działań reklamowych.

Gadżet z logo firmy to nadal jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do szerokiej grupy odbiorców w tradycyjny sposób. W czasach, w których większość działań marketingowych przenosi się do sieci internetowej, tradycyjne formy promocji potrafią zaskakiwać wynikami. Dziś przed firmami stoi zdecydowanie więcej możliwości, niż było to jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. Rynek gadżetów marketingowych znacznie się rozwinął. Pendrive’y, powerbanki, multinarzędzia, koszulki, plecakoworki to tylko kilka z przykładów gadżetów, na których można znaleźć logo firm i organizacji. 

Działy marketingu stoją obecnie przed trudnym wyborem. Jakie produkty reklamowe z logo firmy wybrać, żeby osiągnąć założone cele? Czy pójść za tłumem i zdecydować się na jeden z elektronicznych gadżetów? A może naszym fanom, klientom lub partnerom biznesowym do gustu przypadną elementy garderoby takie jak bluzy, koszulki lub czapeczki. Jedno jest pewne – katalogi firm specjalizujących się w sprzedaży gadżetów uginają się pod liczbą propozycji, co nie ułatwia wyboru. Jednak, czy warto ulegać trendom? Wbrew pozorom nadal z dużym powodzeniem do działań wykorzystywać można klasyczne gadżety takie jak np. breloki firmowe. 

Breloki firmowe – klasyczny gadżet reklamowy

Breloczki do kluczy to chyba jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych, wykorzystywany do działań marketingowych na przestrzeni wielu lat. Choć szczyty popularności mają już zdecydowanie za sobą – zostały wyparte nowszymi, bardziej skomplikowanymi gadżetami, to nadal mogą służyć za skuteczną formę promocji.

Co sprawia, że wiele z firm wciąż chętnie po nie sięga? Jednym z najczęstszych przyczyn jest możliwość ich personalizacji, która w przypadku gadżetów brandowanych ogranicza się najczęściej wyłącznie do nadrukowania logo i podstawowych informacji – np. na wieczku pendrive’a. W przypadku breloków firmowych można natomiast pokusić się o stworzenie unikalnego wzoru – np. w kształcie budynku siedziby, charakterystycznego produktu z oferty, firmowego brand hero lub logo. 

Wspomniane możliwości otwiera współpraca z bezpośrednimi producentami gadżetów. W odróżnieniu od pośredników, których oferta jest szeroka i ogranicza się najczęściej do nadrukowywania logotypów na produkowanych masowo gotowych przedmiotach producenci gadżetów mają wąskie, wyspecjalizowane w konkretnych typach produktów oferty. 

Breloki firmowe na zamówienie

Bezpośrednia współpraca z producentem daje wiele możliwości. Przygotowany przez niego breloczek może w pełni odzwierciedlać wizję gadżetu, którą sobie ułożyliśmy. Umożliwiają to szerokie możliwości personalizacji płynące z faktu, że produkcja odbywa się od podstaw, a nie z użyciem gotowych komponentów. 

To od nas zależy wielkość breloczka i jego kształt. Przez to, że nie musimy ograniczać się do narzuconych form, końcowy efekt może zaskakiwać nietypowym kształtem lub wielkością. Wpływ mamy również na kolor – np. breloki firmowe MCC Medale – producenta z Łodzi – mogą mieć nie tylko jeden z dostępnych odcieni metalu, ale też kolorowe elementy, które zostaną ręcznie pomalowane specjalnymi emaliami. 

Nie jest to jednak koniec. Poza wspomnianymi wyżej aspektami możemy wybrać również takie szczegóły jak technikę wykonania gadżetu – 2D lub 3D, czy też łańcuszek, który będzie służył do jego mocowania do kluczy. Równie ważny co sam breloczek jest sposób jego pakowania. W przypadku produkcji na zamówienie możemy skorzystać z wielu opcji – w tym z doczepiania breloka do specjalnej drukowanej karteczeki, z którą stworzy zestaw lub umieszczenia go w gustownym etui. 

Szerokie możliwości personalizacji wpływają również na sposoby wykorzystania firmowych breloków w działaniach reklamowych. Wzór, który przyjmie gotowy brelok można dopasować do konkretnej sytuacji, w której gadżet będzie wykorzystany lub komu będzie wręczony. Inny wzór sprawdzi się np. na targach otwartych dla szerokiej publiczności, gdzie tłumy będą odwiedzać nasze stoisko, a inny na zamkniętych branżowych spotkaniach, na których rozmowy toczymy głównie z zainteresowanymi naszą ofertą potencjalnymi klientami.

W pierwszym przypadku brelok będzie służył jako gadżet zwiększający świadomość marki – więc jego projekt powinien opierać się przede wszystkim na logotypie firmy, w drugim natomiast poza promocją marki może on spełniać również funkcję wizytówki i zawierać podstawowe dane kontaktowe – adres strony internetowej, poczty email lub inny ułatwiający kontakt z naszą firmą. 

Jak wybrać dostawcę breloków

Sytuacja, w której podejmiemy decyzję o współpracy z producentem nie zamyka sprawy. Ważny jest również wybór firmy, która faktycznie nim jest – a o pomyłkę w tym przypadku niestety łatwo. Można jednak wyłonić kilka elementów, którymi wyróżniają się faktyczni producenci od firm, które jedynie obrandowują gotowe podkłady.

Pierwszą z nich jest cennik, a właściwie jego brak. W przypadku producentów na końcową cenę wpływają wszystkie wspomniane wcześniej elementy – wielkość, kształt, kolory, itp. Sygnałem, który może powiedzieć nam o tym, że mamy do czynienia z producentem może być więc fakt, że na jego stronie nie znajdziemy cennika, a formularz kontaktowy, który ułatwi nam uzyskanie wyceny bezpośrednio od pracownika danej firmy. 

Kolejnym elementem jest zestaw informacji wymagany od nas przed podjęciem produkcji. W przypadku pośredników ogranicza się on jedynie do logotypu, który zostanie nadrukowany lub wklejony w gadżet. Firmy produkujące breloki od podstaw będą wymagać od nas zdecydowanie więcej informacji, które umożliwią im stworzenie unikalnego projektu. 

Przechodząc do projektu – ten powinien do nas trafić przed rozpoczęciem produkcji. Decydując się np. na breloki firmowe MCC Medale możemy być pewni, że zanim zamówienie zostanie zrealizowane otrzymamy wizualizację projektu. Powinniśmy jedynie zwrócić uwagę na to, czy projektanci uwzględnili na nim wszystkie przesłane przez nas wskazówki lub uwagi. 

Ostatnim sygnałem jest czas produkcji. Gdy jest on podejrzanie krótki – liczony w godzinach lub kilku dniach – możemy być pewni, że mamy do czynienia z firmą, która korzysta z gotowych rozwiązań. W przypadku producentów średni czas realizacji waha się w granicach 14-21 dni. 

Breloki firmowe to gadżet, który pomimo upływu lat nadal mile widziany jest wśród klientów. Praktyczny, ułatwiający odnajdywanie zagubionych kluczyków może być także elementem wspierającym wizerunek naszej firmy. Wybierając gadżety marketingowe zdecydowanie warto rozważyć również ten produkt, bo efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com