Luksusowe auta – za co je kochamy?

Dla jednych to zbędny dodatek, dla innych największa przyjemność. Nie wszystkich stać na zakup, chociaż egzemplarze z drugiej ręki są dostępne za nieco niższe kwoty. Samochody luksusowe to prawdziwa gratka nie tylko dla fanów motoryzacji. Zdecydowanie więcej ludzi ich pragnie, niż rzeczywiście posiada, ale wszystkich łączy jedno, i to samo: serce, które na widok tych samochodów szaleje.

Samochody luksusowe często są kojarzone  z samochodami klasy premium. Nie jest to jednak ta sama klasa. Luksusowe auta to najwyższa półka z możliwych, na której znajdują się często samochody kultowe, z wyjątkowo bogatym wyposażeniem.

Najbardziej luksusowe auta możemy podzielić na trzy segmenty:

  • Segment F – czyli auta luksusowe o bogatym wyposażeniu, mocnych silnikach i świetnej jakości wykończenia, do których można zaliczyć takie marki i modele jak BMW seria 7, Jaguar XJ, Audi A8, Mercedes S czy Lexus LS.
  • Segment F+ – samochody określane jako ultra-luksusowe w postaci ekskluzywnych limuzyn, takich jak legendarny Rolls-Royce, Maybach czy Bentley.
  • Segment G – luksusowe samochody sportowe i super samochody, takie jak np. Porsche 911, BMW serii 6, Maserati Gran Turismo, Ferrari, Lamborghini, Bugatti Veyron, Mercedes SLR.

Luksusowe auta sportowe – kogo na nie stać?

Nie jest do końca prawdą, że na luksusowe auta stać tylko milionerów. Co prawda nie kosztują one mało, ale naprawdę uparty i zdeterminowany miłośnik motoryzacji, nawet przy średnich zarobkach, może sobie pozwolić na używane Porsche czy nawet Ferrari, zwłaszcza że finansowanie takiego zakupu może odbywać się również na raty.

Oczywiście w niektórych przypadkach wysokość raty potrafi dorównać tej za porządny kredyt hipoteczny, ale dla realizacji swoich marzeń czasami warto ponieść nieco wyższą cenę. Starsze modele np. Porsche, można kupić już za 100 – 150 tysięcy złotych, Ferrari za 300 tysięcy złotych, zatem to rozsądne kwoty, jak na samochody z tak wysokiej półki – sprawdź na https://www.vcentrum.pl/. Wielu pasjonatów samochodów luksusowych wynajmuje tego typu auta, lub bierze w leasing.

Za co kochamy luksusowe samochody?

Auta z tego segmentu wyróżniają się już na pierwszy rzut oka. Ich magia to nie tylko elegancka lub drapieżna linia nadwozia, ale również wnętrze dopieszczone w każdym calu.

Producenci dbają bowiem o najdrobniejsze detale. Tutaj nie ma półśrodków, liczy się zapach, jakość materiałów oraz ergonomia. Wszystko jest idealnie zaprojektowane i starannie wykonane. Czy tego chcemy, czy też nie, całość wzbudza niemały podziw. Wygląd to jednak nie wszystko.

Samochody z najwyższej półki wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Ich prowadzenie jest nie tylko przyjemne, za co odpowiada szereg systemów kontroli trakcji, monitorowania sytuacji na drodze i automatycznego reagowania w razie zagrożenia. Jest również bezpieczne i wygodne.

Tym, co wyróżnia luksusowe auta, są  osiągi, i mowa tu również o dużych, klasycznych limuzynach. Tu nie ma miejsca na zbyt małą moc. Praktycznie wszystkie samochody z tej klasy wyposażone są w potężne i bezkompromisowe silniki, których prędkość jest ograniczona elektronicznie najczęściej do 250 km/h. Kochamy tego typu samochody z wielu powodów, ale chyba najbardziej za emocje, których nic innego nie jest nam w stanie dostarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com