5 cech idealnego konta oszczędnościowego

Chcesz otworzyć rachunek oszczędnościowy w banku? Nie wiesz jakie konto wybrać? Przedstawiamy 5 cech idealnego konta oszczędnościowego. Gwarantujemy, że z naszą pomocą dokonasz najlepszego wyboru.

Niskie koszty prowadzenia

Dobre konto oszczędnościowe powinno być przede wszystkim niedrogie. W końcu wybrany rachunek ma służyć oszczędzaniu pieniędzy, a nie wydawaniu ich na przelewy, prowadzenie czy założenie konta. Zanim zdecydujesz się na otwarcie rachunku oszczędnościowego, rzetelnie przeanalizuj tabelę opłat i prowizji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podstawowe operacje na rachunku rzeczywiście okażą się darmowe.

Szybkość założenia konta oszczędnościowego

Dla wielu osób ogromnie ważna jest możliwość szybkiego założenia rachunku. Konieczność wizyty w oddziale banku na drugim końcu miasta z pewnością nie jest świetną motywacją do otwarcia konta oszczędnościowego. Decyzja o rozpoczęciu oszczędzania często jest spontaniczna i odruchowa. Być może do jej podjęcia zainspirował Cię kolega z pracy, partner lub dawno nie widziana koleżanka. Jedno jest pewne – zanim zrezygnujesz ze swojego postanowienia chcesz otworzyć konto jak najszybciej. Najlepiej przez Internet. Jeśli w tej historii odnalazłeś cząstkę siebie poszukaj banku, który umożliwi Ci szybkie i sprawne złożenie wniosku elektronicznie. Bardzo często niezbędnym elementem zakończenia procedury jest konieczność podpisania przez Ciebie papierowych dokumentów. Nie martw się jednak. Profesjonalny, godny zaufania bank przyśle do Ciebie kuriera, który przywiezie umowę i po jej podpisaniu zabierze ją z powrotem do oddziału banku. To się nazywa otwartość na potrzeby klientów!

Wygoda użytkowania

Idealne konto oszczędnościowe z całą pewnością powinno być wygodne. Dostęp do środków powinien być możliwy bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz. W przypadku niespodziewanych wydatków w każdej chwili będziesz mógł sięgnąć po zgromadzony kapitał i pokryć niezbędne koszty. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i komfortowo w każdej sytuacji, wybierz bank, który oferuje dostęp do konta przez Internet i aplikację mobilną.

Zwróć uwagę na wysokość oprocentowania

Wiele banków zmienia wysokość oprocentowania w zależności od kwoty na rachunku oszczędnościowym. Z reguły im kwota jest większa, tym oprocentowanie staje się niższe. Zdarzają się również sytuacje odwrotne. Choć na pierwszy rzut oka rachunek oszczędnościowy oferujący wyższe oprocentowanie może okazać się lepszym pomysłem, koniecznie zwróć uwagę na informację jakich kwot dotyczy podana wartość i w jaki sposób zmienia się oprocentowanie jeśli wielkość środków gwałtownie się zwiększy lub zmniejszy.

Sprytne oszczędzanie

Jeśli chcesz oszczędzać w sprytny sposób, skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają generować oszczędności poprzez … płatności kartą. Przykładem takiego produktu jest konto oszczędnościowe Skarbonka w Getin Banku. Jak działa Skarbonka? Aby rozpocząć oszczędzanie powinieneś ustawić do jakiej kwoty Twoje płatności kartą mają być zaokrąglane w górę (do pełnych 1, 5 lub 10 zł). Za każdym razem kiedy zapłacisz za coś kartą, bank zaokrągli w górę kwotę zakupów do wybranej wartości. Drobne kwoty z nadwyżki, odkładane będą automatycznie na koncie Skarbonka. W ten sposób oszczędzasz wydając! Załóżmy, że Twoje wydatki zaokrąglane są do pełnych 10 zł. Kiedy wydasz kartą 18 zł, to z konta zostanie pograna zaokrąglona kwotę 20 zł. Różnica, czyli 2 zł  zostanie odłożona na Twoje konto Skarbonka.

One Comment on “5 cech idealnego konta oszczędnościowego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com