Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Lokaty czy obligacje są bezpiecznymi produktami finansowymi, w które swobodnie możemy zainwestować samodzielnie. Jeśli jednak dysponujemy większą kwotą i oczekujemy wyższej stopy zwrotu z inwestycji, warto skorzystać z usług doświadczonego doradcy finansowego.

Bezpieczeństwo inwestowania

Korzystanie z usług doradcy finansowego wiąże się z kosztami, ale w kontekście ostatnich afer związanych z Amber Gold czy kredytami we frankach, warto je ponieść. Dobry doradca finansowy to specjalista, którego celem będzie ochrona naszych interesów i jak najlepsza inwestycja naszego kapitału.

Po co nam doradca finansowy?

Bezpieczne i opłacalne inwestowanie wiąże się z dywersyfikacją portfela inwestycyjnego. Najlepiej część środków umieścić w inwestycjach bezpiecznych, choć oferujących niższą stopę zwrotu, część w nieruchomościach, a część zainwestować na giełdzie. Bez wykształcenia w dziedzinie finansów trudno zadbać o to samodzielnie – dlatego zawsze warto podeprzeć się poradą specjalisty. Gdy znajdziemy odpowiedniego doradcę, to warto się go trzymać – osoba godna zaufania przedstawi nam ofertę tak, jak w rzeczywistości się ona przedstawia, skupi się zarówno na jej zaletach, jak i wadach. Stała współpraca sprawia, że doradca lepiej zadba o nasz interes, ponieważ będzie mu zależało na przyszłych relacjach biznesowych.

Doradca finansowy a doradca inwestycyjny

Pomiędzy zwykłym doradcą finansowym a doradcą inwestycyjnym istnieje duża różnica. Ten drugi musi zdać konkretne, bardzo trudne egzaminy, opanować szeroką wiedzę w zakresie finansów. Jest ich tylko kilkuset w kraju. Warto korzystać z ich usług, jeśli posiadany przez nas kapitał jest naprawdę wysoki. Koszt takich porad oczywiście jest stosunkowo duży.

Doradca finansowy to osoba, która posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie finansów, ale nie musi legitymować się certyfikatem. Dobry doradca powinien nie tylko umieć przedstawić wady i zalety konkretnego produktu, ale i dokładnie poznać naszą sytuację finansową, określić nasze oczekiwania i skłonność do ryzyka, a także zweryfikować na wstępie naszą wiedzę o finansach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com