Gdzie szukać najlepszych ofert franczyzy?

Chcesz prowadzić biznes? Rozważasz możliwość skorzystania z franczyzy? Powinieneś wiedzieć, gdzie szukać intratnych ofert współpracy.

Franczyza przynosi korzyści każdej ze stron umowy. Franczyzodawca, czyli podmiot udostępniający partnerom swoją koncepcję biznesową, może liczyć na to, że w ten sposób będzie zdobywał kolejne rynki, i to bez ponoszenia wysokich kosztów. Franczyzobiorca otrzymuje zaś dostęp do koncepcji know-how, może również korzystać z materiałów reklamowych, dzięki którym będzie mógł jeszcze skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów. Inaczej mówiąc, franczyza sprawdza się w praktyce.

Współcześnie na polskim rynku działa wiele sieci franczyzowych. Co roku powstają nowe sklepy franczyzowe i punkty usługowe. Specjaliści, którzy bacznie obserwują rozwój takiego modelu prowadzenia biznesu wskazują, że franczyza w Polsce weszła w okres stabilizacji. Z roku na rok więcej sieci się rozwija niż kończy działalność. Dla ciebie, jako osoby zainteresowanej franczyzą, to bardzo dobra wiadomość – będzie w czym wybierać.

Targi franczyzy – czy wiedziałeś, że takie są organizowane w Polsce?

Być może zaskoczy cię informacja, że w Polsce są regularnie organizowane targi franczyzy. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w kwietniu 2016 r. w Katowicach. Jeżeli zrobiłeś rozeznanie na lokalnym rynku, wiesz, jaką działalność chciałbyś prowadzić, to wybranie się na targi jest doskonałym rozwiązaniem – będziesz mógł porozmawiać z przedstawicielami wybranych sieci franczyzowych i sprawdzić oferty franczyzy.

Targi franczyzy to znacznie więcej niż tylko spotkania między podmiotami poszukującymi biznesowego kontrahenta. Zdecydowana większość targów to wydarzenia, w trakcie trwania których zainteresowani mogą wziąć udział m.in. w panelach dyskusyjnych. Organizatorzy przygotowują również ciekawe wykłady. Wszystko po to, aby promować franczyzę i pokazać m.in. korzyści płynące z takiego modelu biznesowego dla stron, które decydują się podpisać umowę.

Internet i strony poświęcone franczyzie

Dla wielu osób podstawowym źródłem informacji jest internet. Nie powinno to dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę m.in. liczbę stron internetowych powstających każdego dnia. Nie brakuje witryn, których właściciele koncentrują się na prezentowaniu franczyzy z punktu widzenia zarówno franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy.

Na stronach poświęconych franczyzie bez trudu znajdziesz m.in. katalogi franczyzodawców. Zapoznając się z informacjami w nim zawartymi, możesz sprawdzić, jakie sieci franczyzowe działają aktualnie w poszczególnych branżach. Co więcej, na takich stronach znajdziesz również informacje na temat podstawowych wymogów, które musisz spełnić, aby zainteresować franczyzodawcę.

Skontaktuj się z przedstawicielami wybranych firm

Powyższe rozwiązania mogą dać ci podstawowe informacje na temat franczyzy i tego, jak będzie przebiegać współpraca między tobą a franczyzodawcą. Naturalnym jest, że z pewnością będziesz chciał uzyskać szczegółowe informacje. Jak to zrobić? Sieci franczyzowe zatrudniają pracowników, których głównym zadaniem jest prowadzenie rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami.

Umawiając się na spotkanie, możesz otrzymać nie tylko szczegółowe informacje na temat ewentualnej współpracy, lecz także materiały reklamowe. Dodatkowym plusem jest możliwość uzyskania wglądu do projektu umowy. Zapoznając się z nim, będziesz wiedział, co konkretnie będzie wymagał od ciebie franczyzodawca.

 

3 Comments on “Gdzie szukać najlepszych ofert franczyzy?”

 1. Czy wymagane jest wykształcenie z zakresu finansów, jeżeli chciałbym otworzyć placówkę partnerską Nest Banku?

  1. Szanowny Panie, Nest Bank nie dyskryminuje przedsiębiorców, którzy nie posiadają doświadczenia finansowego. System partnerski Nest Banku adresowany jest do osób, które nie boją się trudnych wyzwań, ciężkiej pracy a równocześnie są ukierunkowane na uzyskanie satysfakcjonujących przychodów. Nie dyskryminujemy osób bez doświadczenia czy osób nie mających doświadczenia w finansach. Wymagamy jednak, aby Partner nie posiadający doświadczenia, zatrudniał przynajmniej jednego pracownika, który takie doświadczenie ma.

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

 2. Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z wydzieloną salą obsługi o powierzchni 30 m2. Dodatkowo, lokal powinien znajdować się na parterze z wejściem bezpośrednio od ulicy z widoczną witryną oraz z możliwością zawieszenia oznakowania zewnętrznego na elewacji. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/wymogi-lokalu.html

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com