3 zalety SEO dla sklepu internetowego

Czy warto prowadzić SEO dla sklepu internetowego? Jakie korzyści przyniesie optymalizacja strony? Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiesz się, jak SEO pomoże Ci rozwijać Twój e-commerce.

Opisy kategorii i produktów – pozycjonuj stronę i nakłaniaj do zakupu

Tworzenie opisów produktów i kategorii produktowych to jeden z podstawowych obszarów SEO. Pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga zamieszczenia na stronach wartościowego contentu, który będzie pełnił dwojaką funkcję.

  • Po pierwsze, nasycenie treści odpowiednimi słowami kluczowymi pomoże osiągać większą widoczność i wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. To z kolei jest wyjściem do generowania większego ruchu, a w konsekwencji do zwiększania konwersji i sprzedaży.
  • Po drugie, opisy kategorii i opisy produktów powinny nieść ze sobą sporą wartość merytoryczną, a także być napisane językiem korzyści. Dzięki temu pomagają Ci budować wizerunek eksperta i zdobywać zaufanie klientów, a także nakłaniać ich do zakupu.

Intuicyjna struktura sklepu internetowego – wykorzystaj potencjał swojej strony

Pozycjonowanie strony internetowej nie przyniesie policzalnych korzyści, jeśli jej struktura nie będzie intuicyjna. Wygenerowanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania i zwiększenie ruchu na stronie to dopiero połowa sukcesu. Dlatego działania SEO powinny obejmować także stworzenie praktycznej struktury sklepu internetowego. Warto pomyśleć tu o otwarciu kategorii, które będzie można pozycjonować na związane z nimi frazy kluczowe, tak żeby nie dochodziło do ich kanibalizacji. Ważne jest także to, aby umożliwić użytkownikom strony swobodne poruszanie się po kategoriach. Jeśli z łatwością będą trafiać na interesujące ich podstrony, z większym prawdopodobieństwem przejdą do ścieżki zakupowej. A przecież to jest nadrzędnym celem prowadzenia działań SEO.

Dostosowanie sklepu do urządzeń mobilnych (responsywność strony) – strona na miarę dzisiejszych czasów

Ruch na stronach internetowych generowany jest dzisiaj w większości przez urządzenia mobilne. W tym miejscu należy wspomnieć o jednej zasadniczej zasadzie, jaką powinien kierować się każdy, kto pozycjonuje swój e-commerce – jednym z zasadniczych celów, jakie powinno się realizować w ramach działań SEO jest dostosowanie strony do potrzeb użytkownika. Dotyczy to zarówno jej zawartości, jak i formy. Dopiero spełnienie tego warunku będzie skutkowało tym, że strona będzie wyświetlała się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Dlatego Google forsuje obecnie myśl mobile first, według której dobrze oceniane są te serwisy, które dostosowane są do urządzeń mobilnych. Najlepszym rozwiązaniem tej kwestii jest responsywność strony, czyli możliwość jej automatycznego dostosowywania się ekranu urządzenia, na którym jest otwierana. W przeciwieństwie do tworzenia wersji przeznaczonej wyłącznie na urządzenia mobilne responsywna strona nie rodzi problemu duplikacji treści.

Responsywna strona – korzyści

Są one oczywiste. Skoro większość ruchu na stronie generowana jest z urządzeń mobilnych, to właśnie pod tym kątem warto zoptymalizować stronę. Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i przyzwyczajeniom internautów może skutkować wyłącznie pozytywnie.

Zalety SEO dla e-commerce – podsumowanie

Działania SEO mogą przynieść korzyści na trzech frontach:

  • w osiąganiu lepszej widoczności strony i wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania;
  • w zdobywaniu zaufania i lojalności klientów;
  • w generowaniu większej ilości sprzedaży.

Należy jednak pamiętać o tym, że SEO jest strategią długodystansową i wymaga konsekwencji. Choć czasami na rezultaty trzeba nieco poczekać, to z pewnością w dłuższej perspektywie okażą się one bardzo korzystne.

 

Poznaj dostępne rodzaje naklejek reklamowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com