Zwrot podatku z Holandii

Osoby, które pracują lub pracowały w Holandii mogą ubiegać się o zwrot podatku od tamtejszego urzędu podatkowego. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ kwota, którą można otrzymać po dokonaniu rozliczenia podatku z Holandii może być dosyć wysoka. Nawet jeśli osoba, której dotyczy zwrot podatku z Holandii nie zna biegle języka holenderskiego ani nie orientuje się w prawie podatkowym i na dodatek przebywa w Polsce, to otrzymanie przez nią zwrotu podatku jest możliwe. Należy zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty, skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy podatkowego lub skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku z Holandii.

Jak ubiegać się o zwrot podatku z Holandii?

Warunkiem możliwości rozliczenia podatku z Holandii jest legalne wykonywanie pracy w tym kraju. Dochód uzyskiwany w Holandii powinien stanowić nie mniej niż 90% wszystkich uzyskanych dochodów. Osoba, która chce się ubiegać o rozliczenie z Holandii powinna posiadać dokument potwierdzający wykonywanie pracy. Podstawowym dokumentem jest karta podatkowa Jaaropgave, odpowiednik polskiego PIT-11, czyli rozliczenie roczne otrzymywane od pracodawcy z tytułu wykonywanej pracy. Jeśli pracownik nie posiada tego dokumentu, rozliczenia podatku w Holandii można dokonać na podstawie deklaracji tygodniowych lub miesięcznych, czyli odcinków wypłaty Salaris. Do rozliczenia podatku z Holandii potrzebne jest także zaświadczenie o dochodach wystawione przez polski urząd skarbowy, które potwierdza wysokość osiągniętych dochodów w Polsce. Jest ono wydawane po rozliczeniu dochodów na formularzu PIT-36 wraz z załącznikiem ZG. Takie zaświadczenia należy uzyskać ze wszystkich krajów, w których była podejmowana praca w danym roku podatkowym.

Kalkulator zwrotu podatku z Holandii

Decydując się na ubieganie się o zwrot podatku z Holandii warto skorzystać z pomocy doradców podatkowych. Mają oni doświadczenie w dokonywaniu rozliczenia podatku w Holandii, więc sprawnie załatwią wszystkie formalności. Doradzą także jakie ulgi można zastosować, aby zwrot podatku z holenderskiego urzędu skarbowego był jak najwyższy. Przy ubieganiu się o zwrot podatku z Holandii można także skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku. Rozliczenie podatku za pomocą kalkulatora zwrotu podatku z Holandii jest niezwykle proste. Najpierw należy wpisać do aplikacji dane z Jaaropgave i uzyskać kwotę podatku. Na tym można zakończyć korzystanie z kalkulatora i samodzielnie wypełnić deklarację podatkową. Jednak rozliczenie podatku z Holandii za pomocą kalkulatora wraz z usługą doradcy podatkowego będzie zdecydowanie łatwiejsze, ponieważ po opłaceniu usługi jest możliwość weryfikacji zeznania podatkowego i wysłania go z certyfikatem do holenderskiego urzędu podatkowego. Obliczenie podatku w Holandii za pomocą kalkulatora jest dużym ułatwieniem, ponieważ w aplikacji stosowane są holenderskie nazwy, a także dokładne instrukcje. Kalkulator zwrotu podatku z Holandii precyzyjnie szacuje kwoty znajdujące się na decyzji podatkowej. Jest to proste i łatwe w obsłudze narzędzie do obliczania zwrotu podatku z Holandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com