Zapracowana, przyszła Mamo – podpowiadamy jak wybrać pościel dla maluszka!

Jeśli chodzi o pościel do dziecięcego łóżeczka to istnieje niezliczona ilość opcji możliwych do kupienia – większość zapracowanych, przyszłym mam nie ma czasu, by przez to przebrnąć. Tym bardziej, że tak naprawdę nie potrzebujesz jej tak dużo, aby dziecko mogło być wygodnie ułożone podczas snu.

Zanim dziecko przyjdzie na ten świat, warto zaopatrzyć się w podstawowe elementy pościeli dla dzieci. Postaw na minimum: https://smyklove.pl/kategoria/posciel-do-lozeczka/posciel-do-lozeczka-z-wypelnieniem/. Poza tym, najprawdopodobniej dostaniesz koce jako prezenty, ale zawsze warto mieć kilka dodatkowych.

Dopasowane prześcieradła

Są bardzo przydatne, zwłaszcza gdy dziecko jest coraz większe i zaczyna się bardziej kręcić w łóżeczku. Dopasowane prześcieradło nie będzie falować – dlatego nie będzie stanowić zagrożenia dla rozwijajacego się dziecka. Jednak mogą one być trudne do dopasowania, jeśli materac do łóżeczka, który kupiłeś jest dość sztywny i ciężki. Prześcieradła są zwykle wykonane z bawełnianej tkaniny lub frotte (mieszanki bawełniano-poliestrowej), które nie wymagają prasowania. Takie prześcieradła zwykle są używane jako górna warstwa w połączeniu z kocem. Mogą być również używane jako dolna warstwa, ale zazwyczaj są trudniejsze do założenia niż dopasowane prześcieradła. Tego typu prześcieradła są zwykle wykonane z flaneli lub zwykłej bawełny. Zwykła bawełna ma tę zaletę, że można ją prać w wyższych temperaturach, chociaż nie jest tak miękka jak flanelowa.

Kocyki dziecięce

Najczęściej dostępne koce to bawełna:

  • bawełniana

  • akrylowa

  • polarowa.

Struktura komórkowa kocyków z 100% bawełny oznacza, że ​​są ciepłe zimą i chłodne latem. Są również lekkie i można je prać w wyższych temperaturach niż polar lub akryl. Akrylowe koce są wyjątkowo lekkie i szybko schną, z taką samą szybkością przez cały rok jak bawełna typu powyższego. Są one podobne w cenie do kocyków z bawełny, ale nie są tak miękkie dla skóry, jak bawełna czy polar. Natomiast koce z polaru są wykonane w 100% z poliestru, są miękkie dla dziecka i łatwe do prania i suszenia. Są jednak droższe niż inne typy.

Kocyk niemowlęcy i kołdry

Kocyk lub kołdra to lekka, dziecięca wersja kołdry, którą można bezpiecznie używać dla dzieci poniżej pierwszego roku życia, ponieważ nie ma miękkiej wyściółki znanej ze standardowej kołdry. Jest ciepła niczym prześcieradło i koc wzięte razem. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta przed użyciem takowej, ponieważ niektóre nie są odpowiednie dla dzieci poniżej 3,5 kg. Alternatywą są mini dywaniki z owczej skóry. Zostały zaprojektowane tak, aby były miękkie i zapewniały wygodę dzieciom, a wielu rodziców potwierdza, że dodatkowo uspokajają i koją noworodki. Jeśli też taki kupisz, upewnij się, że jest to model przeznaczony specjalnie dla dziecka.

Kołdry, kołdry i poduszki – wskazówki bezpieczeństwa

Kołdry, kołdry i poduszki nie powinny być używane dla dzieci poniżej jednego roku życia. Później, jeśli chcesz, dobrze jest zamienić dziecięce koce i prześcieradła na kołdrę dziecięcą. Poduszki można również bezpiecznie używać od ukończenia jednego roku, ale nie musisz ich kupować – Twoje dziecko będzie przyzwyczajone do spania bez nich, a może nawet nie będzie chciało ich w łóżeczku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com