Xiaomi MiJia M365 najpopularniejszą hulajnogą w Polsce

Stało się! Hulajnogi wyjechały na polskie ulice i od razu stały się hitem. Oczywiście mowa o pojazdach napędzanych elektrycznie. Polacy tłumnie ruszyli na zakupy i dziś wielu z nas może pochwalić się przepięknymi modelami różnych hulajnóg elektrycznych. Jak się szybko okazało, miłość do chińskiej firmy Xiaomi i w tym przypadku dała o sobie znać. Dlatego zdecydowanie M365 to najpopularniejsza hulajnoga w Polsce. A dlaczego?

Wygląd i design Xiaomi MiJia M365

Najbardziej popularna hulajnoga w Polsce to klasyka wykonania. Jest ciemnoszara, gdzieniegdzie czarna. Jej wygląd jest standardowy, utrzymana jest w macie, a wykonana z trwałego i jednocześnie lekkiego aluminium. Kolumna kierownicza jest cienka, a większość elementów utrzymana w tym samym stylu i kolorze. Podest pokryto gumą, a całość posiada certyfikat IP54 przeciw kurzowi, pyłom oraz drobnemu deszczowi. Elementy takie jak błotnik są koloru czerwonego. Całość prezentuje się stylowo i solidnie.

Konstrukcja i sposób działania modelu M365

Hulajnoga Xiaomi MiJia M365 jest popularna, bo posiada doskonały stosunek jakości do ceny. Jest mobilna, trwała, wytrzymała i ładna, więc ludzie bardzo chętnie po nią sięgają. Plusem jest ponadczasowa konstrukcja.

Kierownica

Kolumna kierownicza jest cienka i dość prosta. Całość zaprojektowano bez zbędnych dodatków. Jest prosty dzwonek po lewej stronie na ramie. Pełni on jednocześnie funkcję zaczepu potrzebnego przy składaniu pojazdu. Obie końcówki rączek są gumowe, co czasami może powodować lekkie ślizganie się ich podczas jazdy. Nie jest to jednak bardzo wyczuwalne. Po prawej stronie na ramie mamy przepustnicę, którą ustawiamy prędkość. Całość jest bardzo schludna i prosta.

Pośrodku można znaleźć kilka diod, które symbolizują poziom naładowania baterii. Są cztery światełka, jednak jedno nie odpowiada wcale za 25% baterii. Dwie pierwsze znikają o wiele szybciej i wówczas hulajnoga elektryczna przechodzi w wolniejszy tryb jazdy. Nad diodami można zamontować uchwyt na telefon. To bardzo przydatne, gdyż do tego pojazdu dedykowana jest specjalna aplikacja. Całą kierownicę z lewej wieńczy jeszcze wygodna manetka hamulca tarczowego.

Podest i koła

Podest jest bardzo szeroki i spokojnie mieszczą się na nim dwa buty. Daje to maksimum wygody z jazdy. Pod nim umiejscowiono baterie i specjalnie zakryte zaślepką miejsce do podpięcia ładowarki. Zrobiono to w trosce o design, więc baterii właściwie nie widać. Podest jest pokryty gumą, by nie doprowadzić do ślizgania się butów. Na jego końcu zaś znajduje się błotnik, który nie pełni funkcji hamulca. Znajduje się za to na nim światełko sygnalizujące ruchy hulajnogi.

Koła to opony dętkowe, do pompowania, o rozmiarze 8,5 cala. Są wygodne i stabilne, ale warto dbać o ich ciśnienie, gdyż w przeciwnym razie dętki mogą ulec uszkodzeniu. Ich wymiana jest jednak dość prosta i polega między innymi na zdjęciu odblasków z boku podestu. To kolejny element zapewniający użytkownikom bezpieczeństwo. Do tego w kołach z przodu jest silnik, a z tyłu sprawne i wydajne hamulce tarczowe.

Osiągi i możliwości Xiaomi MiJia M365

Bateria w tej hulajnodze elektrycznej to 7,8 Ah, co daje około 25 km zasięgu. Sugerowane przez producenta 30 km jest dość trudne do uzyskania. Dwa tryby jazdy umożliwiają rozwijanie prędkości do 25 km/h w trybie standardowym i w trybie eko do 18 km/h. Sama bateria ładuje się około 5 godzin.

Xiaomi MiJia M365 ma silnik o mocy 250 W, którego moc maksymalna, chwilowa to 500 W. Nie ma tu więc problemu z szybkim startem czy wygodnym przemierzaniem miasta, więc w tej cenie to naprawdę dobra oferta. Trzeba podkreślić to, że jazda na tym sprzęcie daje także niesamowitą frajdę.

M365 a M365 Pro, czyli szybkie porównanie bliźniaczych modeli Xiaomi

Choć to właśnie model Xiaomi MiJia M365 jest najbardziej popularną hulajnogą elektryczną w Polsce, chińska firma zadbała o jej siostrzany, nieco lepiej wyposażony model. I tak w przypadku M365 Pro mamy różnice już na pierwszy rzut oka – jest wyższa i większa, a pośrodku kierownicy widnieje wyświetlacz z danymi takimi jak prędkość, stan naładowania baterii, ale również sygnalizacją temperatury baterii czy konieczności naprawy danego elementu wyposażenia.

Bateria jest większa w Pro, bo ma aż 12,5 Ah, co daje około 5 km różnicy, jeśli chodzi o zasięg. Z kolei w przypadku wagi mamy 15,5 kg, więc ciężar nie jest aż tak widoczny, ale pewnie nieco odczuwalny. M365 Pro także lepiej hamuje, bo ma lepsze, większe hamulce oraz ma mocniejszy silnik, 300 W, jednak podstawowy software i tak pozwoli na jazdę z prędkością maksymalnie 25 km/h. Są tu jednak trzy tryby jazdy – eko do 15 km/h, normal do 18 km/h i sport do 25 km/h.

Nie wiesz, który model MiJia wybrać? Sprawdź specjalny ranking!

Całkiem prawdopodobne, że wciąż nie wiesz, czy zaufać nieznacznej większości i wybrać nieco tańszą wersję MiJia, czyli M365, czy jednak postawić na wersję rozszerzoną, nieco lepszą, czyli M365 Pro. Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy specjalny ranking, który możecie znaleźć tutaj xiaomi mija m365. Jedno jest jednak pewne – tak dobrego stosunku jakości do ceny w hulajnogach elektrycznych próżno szukać u większości producentów. Nic dziwnego, że to najpopularniejsze modele w kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com