Szczoteczka elektryczna – poznaj najciekawsze fakty na jej temat!

Wiele osób kocha elektryczne szczoteczki do zębów, ale wciąż wiele osób nie wie, czy warto je kupić. Prawdopodobnie wiesz o kilku zaletach elektrycznych szczoteczek do zębów, ale będziesz chciał poznać kilka faktów. Poniżej znajdują się fakty dotyczące elektrycznych szczoteczek do zębów, a niektóre mogą być powszechnie znane, a inne nie. Powiedziawszy to, sprawdź te fakty, zanim zdecydujesz, czy powinieneś dostać tego rodzaju szczoteczkę do zębów do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Fakt 1

W latach 60 tych pojawiła się pierwsza szczoteczka elektryczna do zębów w Stanach Zjednoczonych, ale pierwsza została wynaleziona w Szwajcarii. Osobą, która go wynalazła, był lekarz imieniem Philippe Guy Woog. Jego szczoteczki do zębów zostały najpierw wyprodukowane w Szwajcarii, a ostatecznie we Francji dla firmy Broxo SA, co jest jednym z powodów, dla których pierwszą nazwano Broxodent.

Kiedy elektryczna szczoteczka do zębów dotarła do Ameryki, nadal nosiła nazwę Broxodent, ale firmą, która wprowadziła ją na rynek, była Squibb. Jednak na przestrzeni lat pojawiło się wiele innych marek, a dziś istnieją dziesiątki marek, które produkują i sprzedają elektryczne szczoteczki do zębów. Co więcej, urządzenia przeszły długą drogę pod względem funkcji, ponieważ dziś mają między innymi:

  • kompaktowe konstrukcje,
  • wysokiej jakości włosie,
  • akumulatory.

Fakt 2

Pierwsza elektryczna szczoteczka do zębów nie miała akumulatorów. Jak wspomniano wcześniej, dzisiejsze produkty mają zwykle akumulatory, co oznacza, że ​​możesz z nich korzystać bez podłączania, co nie miało miejsca w przypadku Broxodent. W rzeczywistości musisz podłączyć ją do gniazdka ściennego. Napięcie sieciowe zasilało szczoteczkę i pozwalało na mycie zębów.

Fakt 3

Elektryczne szczoteczki do zębów są dostępne w dwóch rodzajach, niezależnie od wielu marek, które je sprzedają. Nie ma znaczenia, w jaki sposób te szczoteczki są sprzedawane, zazwyczaj dzielą się na dwie główne kategorie. Te dwie kategorie to soniczne i elektryczne, i obie mają swoje własne zalety. Należy pamiętać, że chociaż szczoteczki należą do jednej z tych kategorii, niektóre są znacznie lepsze od innych i mają więcej funkcji, nawet jeśli należą do tej samej kategorii.

Elektryczne szczoteczki do zębów zostały zaprojektowane tak, aby odwzorowywać ruchy rąk, co oznacza, że ​​wykonuje większość pracy, jeśli chodzi o mycie zębów. Szczoteczka może obracać się z dowolnego miejsca od 3000 ruchów na minutę do 7500, co nie jest czymś, co można zrobić ręcznie. Ponadto szczeciny elektryczne będą się poruszać w przód i w tył lub obracać.

Soniczne szczoteczki do zębów są uważane za podzbiór elektrycznych, ale są znacznie szybsze. W rzeczywistości najlepsze szczoteczki soniczne są w stanie zapewnić do 40 000 uderzeń na minutę przy prawidłowym użyciu elektrycznej szczoteczki do zębów. Szczotki te znane są z szybkiego ruchu, co jest jednym z powodów, dla których są tak skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com