Wynajem nieruchomości dla pracowników w delegacji

Znalezienie odpowiedniego lokum dla specjalisty zmieniającego miejsce wykonywania swojej pracy to duże wyzwanie. Rynek wynajmu jest bardzo zróżnicowany, a przy tym poszukiwania najlepszego rozwiązania bywają długie i żmudne.

Szczególnie jeżeli szukamy mieszkania dla pracownika i jego rodziny, tak aby mógł bezpiecznie przeprowadzić się do nowego miasta, w którym podejmie pracę i rozpocznie nowe życie. Ciekawym rozwiązaniem dla dużych firm może okazać się zakup nieruchomości w celu ich adaptacji pod wynajem mieszkań dla pracowników. Jak to zrobić?

Zakup czy wynajmowanie?

Jeżeli delegujemy pracowników do innych miast np. w celu odbycia kontroli w siedzibie firmy czy na linii produkcyjnej albo też wysyłamy ich na szkolenia bądź konferencje, zazwyczaj wynajmujemy dla nich miejsca w hotelach lub ośrodkach szkoleniowych, o ile dają taką możliwość. Jednak, kiedy pracownicy bardzo często wyjeżdżają do danego miasta, bardziej opłacalne może okazać się wykupienie nieruchomości na potrzeby firmy. Ciekawym rozwiązaniem może być np. współpraca z deweloperem, który stawia osiedle bloków mieszkalnych. Jeden z takich bloków można wykupić, by poszczególne mieszkania przeznaczyć na wynajem dla pracowników.

Takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, gdy firma zmienia swoją siedzibę i chce, aby jej poszczególni pracownicy zostali na swoich stanowiskach. Wówczas kierownictwo może zaproponować dogodne warunki mieszkaniowe pracownikowi i jego rodzinie, a także atrakcyjną cenę wynajmu mieszkania w nowym miejscu pracy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości pod wynajem dla pracowników?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizację takiego miejsca. Musi ona być dogodna dla pracownika – bliskość do pracy, ale także i dla jego rodziny. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy w pobliżu znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy oraz przychodnie, szkoły czy przedszkola, bądź jest dobry dojazd do tych instytucji.

Poszukiwania takiej nieruchomości można zlecić pracownikowi firmy, delegowanemu do tego zadania. Jednak, zamiast obciążać swoich pracowników dodatkowymi zadaniami, warto rozważyć możliwość skorzystania z usług firmy zewnętrznej, np. loco-estate.com, która oprócz wyszukania nieruchomości, zajmie się również wszystkimi formalnościami związanymi z przygotowaniem jej pod wynajem.

Polecamy:
System obsługi przedszkola – czemu warto go wdrożyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com