Więcej wody, mniej nieobecności – czyli dlaczego warto zadbać o dystrybucję wody w firmie.

Zdrowa siła robocza to produktywna siła robocza. Promowanie lepszego stylu życia wśród swoich pracowników może naprawdę się opłacić. Kiedy pracownicy są zdrowi:

  • zmniejsza się absencja,
  • koszty opieki zdrowotnej są zmniejszone,
  • zatrudnienie wzrasta.

Jednym z łatwych sposobów pomagania pracownikom w podejmowaniu zdrowszego wyboru jest zapewnienie wysokiej jakości wody butelkowanej w biurze – trzeba jednak w pierwszej kolejności wiedzieć który Woda do domu i biura – sklep zapewnia tą faktycznie wysokiej jakości.

Poniżej przedstawiamy niektóre z korzyści wynikających z właściwego nawodnienia Twoich pracowników!

Ulepszona czujność umysłowa

Kiedy jesteśmy odwodniani, nasze komórki mózgowe tracą wydajność. Woda pitna zapewnia nawodnienie, jakiego potrzebuje nasz organizm, poprawia pamięć krótkotrwałą, skupienie i zwiększa czujność psychiczną.

Widocznie większa energia

Kiedy pracownicy ciężko pracują, może to prowadzić do zmęczenia. Kiedy nasze ciała nie mają wystarczającej ilości wody, wszystkie nasze główne narządy działają mniej wydajnie. Kiedy pracownik jest zmęczony, ciężko go zaangażować w efektywną pracę. Pracownik, który potrzebuje szybkiego zastrzyku energii, a pod ręką ma AquaSolution – dystrybutory wody do picia może sięgnąć po szklankę wody w każdej chwili. Tak pracodawca pomaga mu osiągnąć naturalny zastrzyk energii – samemu również czerpiąc benefity z dobrej kondycji swojego pracownika.

Większe morale

Posiadanie profitów dla swoich pracowników takich jak zapewniona każdego dnia woda butelkowana pokazuje, że firma jest gotowa zainwestować w zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników. Małe korzyści, takie jak ta powodują, że pracownicy czują się doceniani i pracują z większą skutecznością na poczet swojego pracodawcy.

Zwiększona produktywność

Jeśli pracownik odczuje ten popołudniowy kryzys, sięgnięcie po szklankę wody może uzupełnić jego zbiornik. Kiedy pracownik czuje się najlepiej, poprawia swoją efektywność. Zasada taka jak powyżej, ale warto do podkreślenia po raz kolejny.

Mniejszy apetyt

Udowodniono, że pusty żołądek może prowadzić do napadów głodu. Kiedy pracownik czuje się głodny, może chcieć wziąć torebkę chipsów, batonika lub puszkę napoju. Sięgnięcie po szklankę wody zamiast tego może powstrzymać łaknienie. Daje takiemu pracownikowi- łasuchowi poczucie pełnego brzucha – a prawda jest taka, że w przeciwieństwie do niezdrowej żywności, która może doprowadzić do katastrofy (jak np. podwyższone poziomu cukru we krwi), woda zapewnia naturalne wsparcie energetyczne, która się utrzymuje w organizmie przez długi czas.

Pracownicy firmy są jej najlepszym atutem. Pokazanie pracownikom, że nam na nich zależy może się przejawiać właśnie między innymi w zapewnieniu im dostępu do świeżej wody. To jest efektywnym kosztowo i sprawdzonym sposobem na to, aby pracownicy byli szczęśliwi, zdrowi i silni. Jak widać – warto podjąć ten krok w swojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com