Jak zsynchronizować program do faktur z magazynem?

Wszystkie sklepy internetowe oraz stacjonarne posiadają własne magazyny, w których przechowują towar oczekujący na zakup przez klientów. Aby magazyn działał sprawnie oraz mógł być regularnie uzupełniany konieczne jest staranne prowadzenie jego ewidencji oraz regularne kontrolowanie jego stanów. Do tego zadania świetnie sprawdzi się połączenie programu do faktur z magazynem. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Program faktura i magazyn – czym jest i do kogo jest skierowany?

Program faktura i magazyn jest szczególnie przydatny dla wszystkich firm, które prowadzą sprzedaż produktów zgromadzonych w fizycznych magazynach. Idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku tradycyjnych sklepów stacjonarnych, które sprzedają towar głównie lokalnym klientom, jak i sklepów internetowych prowadzących sprzedaż online dla klientów z kraju i ze świata.

Faktura i magazyn to opcja, którą oferują niektóre rozbudowane programy do fakturowania dostępne online. Stanowi ona połączenie standardowego programu umożliwiającego nam wystawianie faktur VAT z naszym magazynem. Dzięki temu możliwe jest kontrolowanie na bieżąco stanów magazynowych, bardziej efektywne prowadzenie akcji promocyjnych, uzupełnianie braków towarów, które się wyprzedały oraz uniknięcie popełnienia błędów i oferowania klientom produktów, których fizycznie już nie posiadamy.

Jakie korzyści oferuje program faktura i magazyn?

Faktura i magazyn pozwala nam na dodanie do standardowego programu wystawiającego faktury dodatkowej opcji magazynowania towaru dostępnego fizycznie na półkach. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować zasoby magazynowe oraz reagować od razu, kiedy stwierdzimy, że dany towar został już wyprzedany. To znakomita propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wychodzić naprzeciw potrzebom klientów oraz zawsze oferować im możliwość kupienia popularnych produktów.

Program faktura i magazyn pozwala nam także na jeszcze lepsze i sprawniejsze kontrolowanie zasobów magazynowych poprzez możliwość sortowania produktów według określonych kryteriów. Możemy wybrać np. sortowanie na podstawie producenta, ceny, wagi, nazwy, a także statusu towaru.

Funkcja ta pozwala nam także na sprawdzenie, które sprzedawane przez nas produkty aktualnie cieszą się największym zainteresowaniem odbiorców oraz na ich uzupełnienie jeszcze zanim cały dostępny asortyment zostanie wyprzedany. Opcja sortowania pozwala także na szybkie wyszukanie artykułów dostępnych aktualnie w promocji oraz sprawdzenie, jak prowadzone przez nas akcje promocyjne wpływają na wzrost sprzedaży.

Jak wprowadzić własne dane do programu faktura i magazyn?

Faktura i magazyn na Faktury.pl daje nam możliwość szybkiego oraz bardzo intuicyjnego wprowadzenia danych magazynowych do programu do fakturowania. Możemy je zarówno zaimportować z gotowego pliku, jak i wprowadzić ręcznie. Aby połączyć fakturowanie z programem magazynowym wystarczy wybrać dostępną opcję „magazyny” oraz dodać posiadane dane. W razie problemów z ich importem możemy zwrócić się do obsługi serwisu, która pomoże nam w rozpoczęciu pracy z programem.

One Comment on “Jak zsynchronizować program do faktur z magazynem?”

  1. To krótko mówiąc zależy, czy autor oprogramowania przewidział taką opcję. Dla przykładu programy dla firm Alfa posiadają możliwość synchronizacji z najpopularniejszymi typami dokumentów. Są także zintegrowane ze sobą tak, że wysstarczy kilka kliknięć, a mamy natychmiast wporwadzone faktury wydania i przyjęcia do programu księgowego. To znacznie ułatwia pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com