Webinar a Webcast – jakie są różnice?

Internet jest nie tylko źródłem wiedzy, ale również umożliwia komunikację na wiele sposobów, dzięki czemu sieć wykorzystywana jest w wielu dziedzinach działalności, w tym także w biznesie.

Choć komunikatory kojarzone są głównie z codziennym, prywatnym życiem, to ich idea została przeniesiona do biznesu, gdzie doskonale spełnia swoją rolę. W sieci znaleźć można wiele aplikacji umożliwiających kontakt przez Internet, jednak od kilku lat wielkim powodzeniem cieszą się webinaria, dające komplet narzędzi do bezpośredniej komunikacji, niezależnie od miejsca pobytu.

Webinaria

Na stronie etutorium.pl znajdziemy dobrze wyposażoną platformę do tworzenia webinarów. Platforma oferuje prowadzenie konferencji, szkoleń, do prowadzenia pokazu swojej oferty, co szczególnie sprawdza się w sektorze sprzedaży, a także umożliwia prowadzenie wideokonferencji. Platforma umożliwia bezpośredni kontakt na żywo wraz z szeregiem dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość nielimitowanego nagrywania webinara, co wiąże się z komfortem wynikającym z przeprowadzenia całości szkolenia. Pomimo przejrzystego interfejsu serwis etutorium.pl oferuje bezpłatne wsparcie na każdym etapie korzystania z platformy. Oprócz możliwości, jakie daje nam platforma, istnieje również możliwość kontaktu z innymi uczestnikami wirtualnego spotkania za pomocą czatu, a także pytań głosowych.

Webcasty

Zgodnie z definicją webcast to plik medialny, dystrybuowany przez Internet za pośrednictwem streaming media. Może być nadawany na żywo lub na żądanie. W skrócie mówiąc webcast to nadawanie przez Internet z jednego źródła treści do określonej liczby odbiorców.

Webcasty i webinary – różnica

Porównując możliwości i zadania jednej i drugiej formy przepływu informacji można śmiało stwierdzić, że interakcja między prowadzącym, a odbiorcami wiedzy jest znacznie większa w webinarach niż w webcastach. W tych drugich można liczyć na przepływ informacji na żywo lub w dowolnym momencie, jednak nie ma możliwości reakcji odbiorców, przez co webcasty nie sprawdzają się w prowadzeniu wideokonferencji czy kontakcie ze współpracownikami.

Gdzie dobry webinar

Najprościej mówiąc webinary umożliwiają bezpośredni kontakt między współpracownikami, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Dzięki możliwościom, jakie oferuje serwis, za pomocą webinaru można zorganizować szkolenie, konferencję, pokaz swojej oferty czy spotkanie z filią swojego przedsiębiorstwa bez względu na ich lokalizację. Decydując się na korzystanie z etutorium.pl można liczyć na szereg dodatkowych funkcji, w tym na bezpłatne wsparcie techniczne, na każdym etapie korzystania z platformy, a także elastyczne plany taryfowe, wygodny, łatwy w użytkowaniu interfejs i wiele możliwości, które wyróżniają ten właśnie serwis spośród innych.

Dlaczego warto

Niezależnie od branży czy wielkości firmy, webinary cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim posiadają narzędzia do stworzenia wyróżniającej się prezentacji, ale również umożliwiają bezpośredni kontakt pracowników między sobą czy wraz z klientami, dzięki czemu można przedstawić ofertę firmy z dowolnego miejsca na ziemi.

One Comment on “Webinar a Webcast – jakie są różnice?”

  1. Zauważyłem, że tego typu spotkania online są bardzo popularne w wielu firmach w ostatnim czasie. Nie ma się co dziwić w końcu technika poszła znacznie do przodu a nasze relacje biznesowe z innymi firmami w innych krajach są coraz większe. My zamawiamy również wideofilmowanie warszawa na nasze imprezy i wydarzenia firmowe i często puszczamy je w stremingu dla naszych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com