Tkanina ekranująca

Pole elektromagnetyczne

W dobie szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii ochrona przed źródłami emisji pola elektromagnetycznego staje się coraz częściej poruszanym tematem. Jesteśmy otoczeni przez urządzenia, które emitują silne pole elektromagnetyczne. Na nich bazuje cały współczesny rozwój technologiczny i nierealne jest, że w najbliższym czasie zmieni się sposób funkcjonowania ludzi i sposób w jaki nowe technologie działają. W związku z tym problem oddziaływania pola elektromagnetycznego na ludzi będzie nam towarzyszył jeszcze długo i pewnie ta kwestia będzie coraz częściej poddawana pod dyskusję.

Kontrole poziomu PEM w Polsce

W związku z licznymi zgłoszeniami w niektórych miastach regularnie odbywają się kontrole poziomu PEM (pola elektromagnetycznego) – ma to miejsce na przykład w krakowskich szkołach. Urząd Miasta Krakowa prowadzi działania mające na celu pominiorowanie poziomu PEM w szkołach, przedszkolach najbardziej narażonych na podwyższone poziomy promieniowania elektromagnetycznego.

Pomiar pola elektromagnetycznego Normy

Jakie są dopuszczalne normy dotyczące pola elektromagnetycznego w Polsce? Na stronach rządowych możemy przeczytać iż w Polsce dopuszczalne poziomy pola elektromagnetycznego zostały określone w Zaleceniu Rady Ministrów dnia 1 stycznia 2020 roku. Aktem prawnym regulującym jest rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 grudnia 2019 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku z Dziennika Ustaw poz. 2448. Dla częstotliwości z zakresu 2-300 GHz jest to 61 V/m. Normy te są zdefiniowane dość wysoko.

Ochrona przed polem elektromagnetycznym

Jak chronić się przed polem elektrycznym i magnetycznym którego źródłem są urządzenia elektryczne, sieci przesyłowe i sieci telekomunikacyjne? Istnieją technologie pozwalające na skuteczną ochronę przed polem elektromagnetycznym. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest tkanina ekranująca ADR TEX. Jest to produkt opracowany w Polsce z wykorzystaniem ADR Technology. ADR TEX jest mikrokompozytem wykorzystującym metodę ekranowania PEM.

Tkanina ekranująca

Tkanina ADR TEX chroni nas przed promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez urządzenia telekomunikacyjne, a także telefony komórkowe i stacje ndajanikowe telefonii wszystkich generacji, a także przed polem elektrycznym wytwarzanym przez kable oraz urządzenia elektryczne i elektroniczne. Jest to wydajny ekran chroniący przed najbardziej szkodliwymi częstotliwościami PEM. Dzieki zastosowaniu tkaniny ekranującej możemy ograniczyć lub całkiem wyeliminować wpływ promieniowania elektromangetycznego na nasz organizm.

Polecamy:
Profesjonalny program do faktur online? Tylko fillup

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com