Przewaga konferencji stacjonarnych względem online

Po długiej przerwie znowu pojawiła się możliwość organizacji konferencji w formie stacjonarnej. Wiele osób to cieszy. Trudno się im dziwić. Taka forma szkolenia daje o wiele większe możliwości zarówno organizatorom jak i uczestnikom. Przede wszystkim jest to okazja do zmienienia, choć na chwilę środowiska, zobaczenia nowych miejsc i poznania nowych ludzi. Oczywiście, udział w takiej konferencji wymaga od nas 100% zaangażowania i poświęcenia czasu.

W przypadku kilkudniowych szkoleń musimy często przeorganizować swoje życie rodzinne i zorganizować opiekę dla dzieci. Jednak plusów jest zdecydowanie więcej. Odpowiednio przygotowana konferencja nadaje firmie prestiżu. Pozwala organizatorom na wykazanie się. Sale konferencyjne w Warszawie są w pełni wyposażone. Znajdziemy w nich projektory oraz inne sprzęty pozwalające na przeprowadzenie szkolenia na najwyższym poziomie. Decydując się na wynajęcie sali w hotelu, zyskujemy dodatkowe udogodnienia. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z noclegu na miejscu.

Ponadto możemy zamówić dodatkowy katering dostępny w czasie trwania oraz po zakończeniu szkolenia. Dodatkowym plusem jest bezproblemowy dojazd i oszczędność czasu. Pracownik biorący udział w takiej konferencji czuje się wyróżniony. Nie będzie tego odbierał jako przykry obowiązek, lecz jako nagrodę.

Lepsza koncentracja i nauka podczas wykładów na konferencji

Konferencje prowadzone online mogą być nużące i prowadzącym będzie o wiele trudniej wzbudzić zainteresowanie słuchaczy. Zaangażowanie uczestnika siedzącego w domu przed laptopem będzie w większości przypadków o wiele mniejsze. W warunkach domowych ciężko skupić swoją uwagę na słuchaniu. Często rozpraszają nas domownicy i życie toczące się dookoła. Kwestia obiadu, czy rozmowy dobiegające z kuchni są sporą konkurencją dla przedstawianego wykładu. W rezultacie pracownik niewiele wynosi z takiego szkolenia. Może mu się wydać nudne i mało angażujące.

W czasie szkoleń online wywołanie interakcji pomiędzy prowadzącym i uczestnikami jest sporym wyzwaniem. O wiele trudnej wzbudzić ich zainteresowanie i pobudzić do współpracy. Efektywność tak przeprowadzonego szkolenia będzie zatem o wiele mniejsza i nie przyniesie takich korzyści jak konferencje przeprowadzane w formie stacjonarnej. Poza tym nie daje ono możliwości zintegrowania pracowników, co tak naprawdę jak równie ważne jak przekazanie im wiedzy.

Szkolenia stacjonarne, zwłaszcza dwudniowe dają możliwość zorganizowania czasu wolnego w taki sposób, aby uczestnicy mogli się lepiej poznać poza terenem firmy. Jest to idealna okazja do nawiązania bliższych relacja i pokonania ludzkiej twarzy przełożonych. Podczas grilla czy ogniska panuje luźna atmosfera, zupełnie inna niż w pracy. Sprzyja to integracji, która przełoży się z pewnością na późniejszą współpracę. Ponadto uczestnicy szkolenia czują się nagrodzeni poprzez możliwość udziału w takim wyjeździe.

Nauka połączona z zabawą jest idealnym sposobem na pokazanie pracownikom, jak ważną rolę odgrywają w firmie. Sprawi to, że poczują się docenieni i będą chcieli się odwdzięczyć poprzez rzetelną i efektywną pracę. Tym samym pracodawca, który musi ponieść koszty organizacji konferencji, zyska o wiele więcej.

 

Polecamy:
Profesjonalny program do faktur online? Tylko fillup

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com