Targi vintage – dlaczego sklep z winylami powinien się na nich wystawić?

Targi vintage cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Organizowane są coraz częściej, a zachwycone społeczeństwo z lubością klika w ikonkę “wezmę udział” na tworzonym dla targu wydarzeniu na portalach społecznościowych. Na tego typu wydarzeniach znaleźć można dosłownie wszystko – kogel mogel złożony z ubrań stylizowanych na rozmaite okresy, unikalnych w swojej staromodności i specyficznej aurze mebli oraz oczywiście warstwy muzycznej charakterystycznej dla konkretnego, przyświecającego danemu targowi vintage okresu.

Bez dźwięku ani rusz

No właśnie, muzyka. W kwestii targów vintage gra ona (dosłownie i w przenośni!) niewiarygodnie znaczącą rolę dla percepcji odbiorcy takowego wydarzenia. Czasami sytuują się tam zespoły swoją twórczością nawiązujące do lat minionych, grające np. jazz, swing czy jakże legendarnego dla złotych lat 20. charlestona. Nie zawsze jednak są one tam obecne, a to przecież właśnie muzyka kształtuje niepowtarzalny klimat czasów, które już – ku rozpaczy niektórych – odeszły. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być stoisko sklepu z płytami winylowymi. Co przemawia za takim działaniem sklepu?

Argumentów jest kilka. Przede wszystkim płyty winylowe są nierozerwalnie kojarzone z pojęciem vintage, ba – są jedną z pierwszych rzeczy, która przychodzi do głowy po usłyszeniu hasła “targi vintage”. Sklepy winylowe niejednokrotnie oferują atrakcyjne zasoby muzyczne będące – nie bójmy się tego słowa – prawdziwymi perełkami. Stare, rzadkie, nagrane na jednej z tras koncertowych utwory ukochanego artysty święcącego prawdziwe tryumfy pod koniec lat 60. to niemała gratka dla tzw. winylowych zapaleńców. Szczególnie apetycznym kąskiem są konkretne nagrania, które np. zostały wydane tylko raz w całej karierze artysty czy zespołu, i to na stronie B longplaya gdzieś w Japonii! Wiele sklepów winylowych regularnie zaopatruje się w tego typu apetyczne kąski i dzięki posiadaniu ich w swoich zasobach może przyciągnąć do siebie nową klientelę (która jest w stanie oddać bardzo wiele za wspomniany powyżej przykładowy utwór na stronie B longplaya z Japonii).

Komnata tajemnic

Kolejnym argumentem przemawiającym za wystawieniem się sklepu winylowego na targach vintage jest zaznaczenie swojej obecności w przestrzeni lokalnej. Być może istnieją osoby, które nie słyszały jeszcze o działalności sklepu, a pozostają żywo zainteresowane tematem. Targi vintage mogą być dla takich właśnie potencjalnych klientów znakomitą okazją do odkrycia, co dany sklep winylowy może im zaoferować jako konsumentom. W momencie, w którym komnata tajemnic zostanie otwarta – trudno jest już z niej wyjść, co oznacza nowych klientów związanych z działalnością winylową.

Warto też wspomnieć o argumencie najbardziej oczywistym – cele marketingowe i reklama. Za każdym razem, gdy pokazujemy się w przestrzeni publicznej, oznacza to dla nas autoreklamę i zaznaczanie swojej obecności w świadomości odbiorców. Reklama jest dźwignią handlu! W przypadku sklepów internetowych to dodatkowa zaleta – stanąć w twarz w twarz z klientem, porozmawiać, stworzyć atmosferę sprzyjającą nabywaniu przez niego płyt winylowych.

Bez wątpienia zatem można stwierdzić, że obecność sklepów z winylami na targach vintage jest nie tyle korzystna, co wręcz obowiązkowa!

Autorem artykuły jest sklep z płytami winylowymi http://www.kultwinyla.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com