Targi ślubne – na to musi zwrócić uwagę każdy wystawca

Można się zastanawiać, dlaczego niektóre firmy wystawiające się na targach ślubnych odnoszą niewiarygodny sukces jako wystawca weselny, a inni nigdy nie widzą zwrotu? Cóż, zdecydowanie jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć wybierając się jako wystawca na targi ślubu – które mogą się przydać w twoim biznesie weselnym i chciałbym podzielić się nimi z tobą. W tym artykule ujawnię pewne najważniejsze strategie, które będą miały wpływ na ogólny sukces towarzyszący targom weselnym, aby można było je jak najlepiej wykorzystać.

W przeszłości uważano, że targi weselne są skierowane na konkretną niszę – przyciągają narzeczonych, którzy chcą tego, co robisz. To znaczy, że pasujesz do tej niszy. Pamiętaj jednak, aby zapytać organizatora pokazu, kto jest ich rynkiem docelowym. Jeśli mówią “narzeczeni”, wtedy osobiście nic to nie wnosi. Musisz sam się zastanowić czy chcesz po prostu przyciągnąć wszystkie panny młode czy też może masz na myśli jakiś konkretny rodzaj panny młodej? Musisz znać swój konkretny rynek docelowy i wszystko, co niezbędne, by Twoja firma była atrakcyjna dla tego rodzaju pary młodej.

Dowiedz się, jak i gdzie wydarzenie zostanie ogłoszone

Pary obecnie korzystają z mediów społecznościowych jako narzędzia pomagającego w planowaniu ślubu, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Narzeczona para zwraca się do Facebooka, aby poprosić przyjaciół o zalecenia i do Twittera, aby zobaczyć, co zaproponują dostawcy. Czy targi na które się wybierasz mają silną obecność w mediach społecznościowych? Czy reklamy są publikowane na odpowiednich blogach i publikacjach?

Chcesz mieć pewność, że wybrane targi są promowane, dzięki czemu otrzymasz szansę na sukces. Poproś organizatora pokazu o wyjaśnienie, w jaki sposób ich program jest reklamowany i wprowadzany do obrotu online i offline. Czy ta opcja jest zgodna z twoim rynkiem docelowym?

Pora na stoisko

Przestrzeń wystawiennicza może być czymś od pustej przestrzeni do wymyślnego wnętrza, więc zapytaj o szczegółu, aby odpowiednio zaplanować koszty. Zapytaj, czy masz zapewnione dojście do prądu, wi-fi, obrusów i podstawowych mebli (stół i krzesła) czy też sam musisz się postarać o meble targowe i ile kosztują Cię dodatkowe usługi (ciekawe meble z palet z Warszawskiej firmy eventowej możesz wypożyczyć na www.starevent.pl). Pamiętaj, aby uwzględnić materiały marketingowe i nagrody w budżecie!

Lista par, która wzięła udział w spotkaniu jest miła, ale nie można ich sprzedawać za pośrednictwem poczty elektronicznej z powodu prawa. Możesz tylko legalnie wysyłać informacje do pary, które wyraziły zgodę na kontakt. Jeśli wyślesz materiały marketingowe do par, które nie zdecydowały się na otrzymywanie e-maili, mogą to zgłosić. Poproś organizatora pokazu o informacje, czy ich lista jest zgodna z przepisami. Jeśli powiedzą o co chodzi? Uciekaj! Pamiętaj, że lepiej mieć mniejszą listę osób, które potrzebują Twojej konkretnej usługi niż dużą listę osób, które nie chcą mieć z tobą nic wspólnego.

PRZEGLĄD UMOWY

Zamówienia na targi weselne mogą zawierać listę przedmiotów, które są zabronione i wymieniać wszystko, co jest wymagane przez użytkownika, np. kopia polisy ubezpieczeniowej. Podobnie jak w przypadku wszystkich umów, przed sprawdzeniem kropkowanej linii, przeczytaj ją przed podpisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com