Pomysł na biznes: roboty ziemne minikoparką

Założenie firmy świadczącej usługi koparką bądź innymi maszynami budowlanymi wykonującymi roboty ziemne stało się hitem ostatnich lat. Po taki pomysł na swój własny biznes sięgają przede wszystkim osoby mające smykałkę do tego fachu i takie, którym niestraszne częste zmiany miejsca pracy.

Oczywiście wizja własnych zarobków jest zwykle kwestią decydującą o tym, iż ktoś koniec końców decyduje się założyć swoją firmę budowlaną. Jesteś jednym z tych śmiałków? Czytaj dalej, by wiedzieć wszystko o zakładaniu takiej firmy!

Po pierwsze: dlaczego warto?

Przede wszystkim bardzo zachęcający jest fakt, iż rozpoczęcie tego rodzaju działalności naprawdę nie wymaga wielkich nakładów. Przykładowo sama minikoparka którą będziesz świadczyć usługi nie musi być od razu kupowana – bo jak wiadomo tani sprzęt to nie jest, ale można ją na początku wynajmować, co znacznie zmniejszy pierwsze inwestycje. Ważne jest także wiedzieć, iż zawsze można skorzystać z opcji preferencyjnego ZUS-u na początku swojej działalności. Odpada też potrzeba wynajmu specjalnego lokalu, w którym będziesz prowadził działalność, bo zwyczajnie tego nie potrzebujesz. Siedzibą firmy śmiało może być twój dom czy mieszkanie, a i miejsce na przechowywanie maszyny się znajdzie.

Określenie targetu

Choć wydawałoby się, że roboty ziemne minikoparką na pierwszy rzut oka nie różnią się między sobą to błędne myślenie, bowiem można tutaj świadczyć różne usługi. Możesz skierować swoją ofertę do jednej konkretnej niszy bądź też mieć bardzo szeroką ofertę zawierającą różnego rodzaju opcje. Mogą to być między innymi:

• rozbiórki,
• wywóz gruzu,
• roboty ziemne,
• wyburzenia,
• kształtowanie terenu

To nie koniec – oferowane przez twoja firmę roboty ziemne mogą także obejmować propozycje usług takich jak np. wykopywanie fundamentów pod budowę, wykopy szamba, czy nawet przewóz materiałów budowlanych. Ciekawym pomysłem jest także odśnieżanie, zresztą w sieci można znaleźć jeszcze więcej wiele innych inspiracji. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup sprzętu własnego a nie wynajem – sam możesz być tym, który będzie oferował klientom możliwość wynajęcia zakupionej maszyny.

Jak znaleźć klientów?

Stara szkoła poczty pantoflowej w tego rodzaju działalności sprawdza się najlepiej i to nie podlega żadnej dyskusji. To działa przejrzyście i wiarygodnie – jeśli dobrze wykonasz robotę, na pewno informacje o tym pójdą w świat, będziesz cieszyć się pozytywnymi referencjami. Inną formą – bardziej aktywną niż bierną jest obwieszczanie informacji o swoich usługach w gazetach ogłoszeniowych. Jest to dość przystępne cenowo i zdaje się być dość skuteczne. Niegłupim pomysłem jest także rozklejanie plakatów czy karteczek na słupach, przystankach – wszędzie gdzie da się to legalnie zrobić. Oczywiście o konieczności założenia strony internetowej czy profilu firmy w social media już nawet nie trzeba przypominać.

Nie zapomnij też o wszystkich formalnych, tyczących się działalności kwestiach, a będziesz już w połowie drogi do możliwie naprawdę solidnego i wielkiego sukcesu.

Materiał przygotowano dzięki pomocy firmy BROLOG świadczącej usługi jakimi są roboty ziemne. Zobacz pełną ofertę prac jakie może dla Ciebie wykonać minikoparka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com