System ERP – czy jesteś gotowy na zmiany?

Na pytanie, czy chciałbyś aby Twoja firma nieustannie rozwijała się i przynosiła coraz to większe zyski, z całą pewnością 99,9% przedsiębiorców odpowie twierdząco. Jednak, czy w imię rozwoju są w stanie poświęcić wypracowane dotąd praktyki i są gotowi na wprowadzenie zmian?

Z udzieleniem twierdzącej odpowiedzi na to pytanie byłoby już prawdopodobnie trudniej niż w przypadku pytania numer jeden. A w pierwszej kolejności właśnie zmiany podejścia będzie wymagał od Ciebie nowoczesnej klasy system ERP, który w przyszłości odpłaci Ci sowicie za ten kredyt zaufania – reorganizację firmy, która jest kluczem do sukcesu.

Czym są systemy ERP?

Systemy ERP otwierają przed pracodawcami niesamowite możliwości, pomagają też samym pracownikom, a cały biznes wynoszą na zupełnie inny, wyższy level. Z dnia na dzień zyskują na popularności. Obecnie korzysta z nich ponad 110 milionów przedsiębiorstw na całym świecie, a liczba ta wciąż rośnie – mówi specjaliści z AXHelpers, którzy to właśnie odpowiedzialni są za wdrażanie omawianych systemów.

Nowoczesne narzędzia jakimi bez wątpienia są systemy ERP odpowiadają za automatyzację pracy z wielu obszarów w firmie. Umożliwiają szybsze wykonywanie codziennych obowiązków, poparte szczegółowymi analizami, z których wnioski stanowią niezwykle cenny materiał do budowania nowych strategii. Pomimo nowych funkcjonalności, jakie zyskasz wdrażając system ERP, jednocześnie nie będziesz narażony na zbędne koszty, które pojawiają się często przy wprowadzaniu nierentownych działań.

Rewolucja w podejmowanych działaniach firmy

Pod przykrywką systemu ERP znajduje się prawdziwa rewolucja prowadzonych dotychczas działań w firmie. Idąc tym torem myślenia, sukces zawdzięcza się nie tyle samemu systemowi, co reorganizacji nieprawidłowych działań i efektom jakie ta zmiana przyniosła. To właśnie dlatego mówi się, że są one dedykowane każdemu… kto pragnie rozwoju i zarazem nie boi się zmian. Często przedsiębiorcy negatywnie wypowiadają się o systemie ERP nawet nie znając go i nie mając z nim styczności, a wynika to z błędnego koła, w którym są zapętleni: ,,system kierowany jest do dużych firm, a my taką nie jesteśmy i nie mamy szansy być”. Zgadza się, jeśli nigdy nie odważą się sięgnąć po więcej.

Polecamy:
Zalety systemu ERP dla biznesu

2 Comments on “System ERP – czy jesteś gotowy na zmiany?”

  1. Zdecydowanie w dzisiejszych czasach system ERP to podstawa w dobrze zarządzanej firmie. Sam od kilku lat pracuje na takim systemie i śmiało mogę powiedzieć, że to była naprawdę dobra inwestycja. Odpowiednio wdrożony system zoptymalizuje procesy, usprawni i ułatwi pracę pracowników, pozwoli zraportować aktualną kondycje spółki itd. Przy wyborze systemu warto pamiętać aby zdecydować się na sprawdzony system, który na bieżąco będzie nie tylko rozwijany, ale i aktualizowany o częste zmiany w przepisach. Oczywiście sam system to dopiero połowa sukcesu. Uwierzcie mi, że równie ważne jest sprawdzenie i wybranie dobrej firmy wdrożeniowej, która dostosuje system pod Wasze potrzeby. Wybór najtańszej, niesprawdzonej firmy może narazić Was na straty i dodatkowe koszty. Dobrze wdrożony system szybko się zwróci więc to na prawdę dobrze wydane pieniądze. Sam od lat korzystam z Comarch ERP XL wdrożonego przez Graphcom z Poznania i widzę dużą poprawę. System pozwolił zaoszczędzić nam sporo pieniędzy i czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com