Integracja pracowników w firmie po przez zajęcia sportowe i imprezy integracyjne

Firmowe integracje pracowników przybierają obecnie bardzo modne kształty. Samo słowo „integracja” stało się bardzo modne i powszechne. Wiadomo, jeśli grupa ludzi przebywa ze sobą przez kilka (czasem nawet kilkanaście) godzin dziennie, siłą rzeczy są na siebie skazani i jeśli nie będzie między nimi porozumienia, może dojść do nieprzyjemnych sytuacji. A tego żadna firma może nie udźwignąć. Dlatego wymyślono integrację pracowników, poprzez różne rodzaje wspólnych zajęć, imprez, wyjazdów, czy też zwykłych spotkań, ale oczywiście nie służbowych.

Integracja pracowników

W każdej firmie jest ustalona odpowiednia hierarchia stanowisk. Dawniej nikt nie spoufalał się z własnym kierownikiem, no chyba, że był to jego sąsiad (choć nie zawsze). Dziś w firmach kładzie się nacisk na w/w integrację, czyli zapoznanie się z ludźmi, z którymi się pracuje i to bez względu na ich stanowiska, czy stopień hierarchiczny.

Przy dobrym rozplanowaniu odpowiednich zajęć integracyjnych, można uzyskać bardzo dobre wyniki w pracy, wykonywanej przez pracowników. Czują się oni znacznie luźniej, więcej mogą dać z siebie, nie boją się odpowiedzialności i wcielają w życie pomysły, których by nigdy nie poparli, gdyby w danej firmie nie przeprowadzono integracji pracowniczej.

Nikt nie chce się narażać szczególnie wtedy, gdy nie może przewidzieć konsekwencji swych działań. Jeśli jednak zna szefostwo, ufa mu, wtedy jego pomysły mogą przynieść wiele korzyści dla całej firmy. Właściciele swych biznesów dobrze o tym wiedzą, dlatego chętnie organizują różne zajęcia integracyjne dla swoich pracowników, często z dużym poparciem tych ostatnich.

Jakie to są imprezy?

Wyobraźmy sobie przykładowe biuro, w którym pracuje kilku ludzi. Obok jest wolne pomieszczenie, które można przeznaczyć np. na szatnię, archiwum, czy zwykły skład „różnych rzeczy”. To błąd. W takim pomieszczeniu warto ustawić np. stół do ping-ponga (sprawdź jaki stół do tenisa stołowego zakupić). Pracownicy (nawet w czasie pracy) mogliby zrelaksować się, odgrywając krótki mecz. Zacieśni on więzy pomiędzy pracującymi w tym biurze ludźmi, odstresuje ich, odpręży.

Ktoś mógłby pomyśleć, że to ekstrawagancja, taki stół do ping-ponga w biurze. Pewnie tak. Ale nie od dziś wiadomo, że oderwanie się od monotonnych działań choćby na chwilę, odświeża umysł, pobudza krew w naczyniach krwionośnych, która szybciej krąży, dzięki czemu i umysł pracuje sprawniej. Każdy człowiek zmuszany do jakiejś pracy wykonuje ją automatycznie, czego efektem mogą być nieoczekiwane pomyłki.

Jeśli człowiek jest odprężony, odpowiednio zintegrowany, wykonuje swoją pracę z pełnym poświęceniem dla firmy, oraz jej finansów. Przecież o to właśnie w integracji chodzi, aby pracownicy przynosili coraz większe zyski dla firmy. Integrować pracowników można także poprzez wyjazdy firmowe (jedno, lub kilkudniowe), zajęcia sportowe, czy też wspólne imprezy, na których ludzie się lepiej poznają i bardzie mogą sobie nawzajem zaufać. A przecież o to chodzi. Dobre relacje pracowników, to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com