Standard Podatkowy EY – co obejmuje ta metoda i dlaczego warto z niej skorzystać?

[Artykuł sponsorowany]

Każde przedsiębiorstwo zobowiązane jest do płacenia różnego typu danin na rzecz państwa. To zadanie złożone i skomplikowane na wielu poziomach. Przede wszystkim, w zakresie przepisów, które w wielu sytuacjach wymagają dogłębnej analizy, choć i tak często jednoznaczne interpretacja jest niemożliwa. Drugim ważnym aspektem jest niestałość tych przepisów – ulegają zmianom nie tylko na poziomie brzmienia, ale również wykładni Urzędów Skarbowych. Standard Podatkowy EY pozwala ocenić czy przedsiębiorstwo prowadzi swoje rozliczenia poprawnie oraz na ile sposób zarządzania ryzykiem podatkowym przedsiębiorstwa odpowiada obecnym wyzwaniom.

Co obejmuje Standard Podatkowy EY?

Standard Podatkowy wiąże się nierozłącznie z Programem Certyfikacji Podatkowej EY. Celem takiej kontroli jest przeanalizowanie efektywności, a także zgodności z przepisami oraz znalezienie aspektów tego procesu, które niosą ze sobą ryzyko albo są możliwe do usprawnienia. Ocena wedle Standardu Podatkowego EY obejmuje nie tylko bezpośrednie i formalne działania związane z płaceniem podatków, ale również analizę kontrahentów – między innymi pod kątem uniknięcia procederu wyłudzania podatku VAT. Standard Podatkowy EY w kompleksowy sposób bada  sytuację podatkową danego przedsiębiorstwa i zabezpiecza przed zagrożeniami płynącymi zarówno z zewnątrz, jak i wynikającymi z własnej działalności i procedur.

Standard Podatkowy EY – jakie może przynieść korzyści dla firmy?

Audyt procesów podatków w organizacji przeprowadzony według Standardu Podatkowego EY opiera się o dogłębną znajomość przepisów, ale także doświadczenie, które audytor posiada w zakresie efektywności procedur. Takie podejście do kwestii rozliczeń podatkowych we własnej firmie pozwala przede wszystkim mieć pewność, że należności wobec państwa regulowane są zgodnie z prawem i w odpowiedniej wysokości. Co więcej, gwarantuje, że proces jest maksymalnie wydajny, co zmniejsza koszty i usprawnia pracę w zakresie płacenia podatków. Optymalizacja podatkowa i mniej czasu przeznaczonego na wszystkie procedury związane z płaceniem podatków to dwie podstawowe korzyści, które można osiągnąć dzięki Standardowi Podatkowemu EY.

Poznaj szczegóły Standardu Podatkowego EY

Szczegółowe informacje na temat Standardu Podatkowego EY można znaleźć pod tym linkiem: https://www.ey.com/pl/certyfikacjapodatkowa. Nie ulega natomiast wątpliwości, że jest to możliwość, którą każde przedsiębiorstwo powinno rozważyć, bo – co prawda – podatków nie da się uniknąć, ale można próbować je oswoić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com