BC wysyłania paczek za granicę — co musisz zrobić, aby wysłać paczkę za granicę?

Zanim wyślesz paczkę za granicę, koniecznie musisz dowiedzieć się, jak pakować przesyłkę, co można wysyłać, a czego kategorycznie nie można. Do tego wszystkiego w dalszej części tego artykułu poznasz pojęcie wagi gabarytowej oraz tego, czym tak naprawdę są przesyłki niestandardowe.

Jak prawidłowo spakować przesyłkę?

Dzięki odpowiedniemu pakowaniu paczek zyskujemy większą pewność, że zawartość nie ulegnie uszkodzeniu. W tym celu wykorzystujemy kartony lub foliopaki. Z kolei do środka należy powkładać jak największą ilość wypełniaczy w postaci, np. zwiniętych gazet, styropianu, czy folii bąbelkowej. Warto zwrócić uwagę na to, aby wypełniacze uniemożliwiały przemieszczanie się zawartości przesyłki i dodatkowo były bardzo lekkie, aby nie trzeba było zapłacić więcej za wysyłkę.

Gdzie znaleźć firmę kurierską?

Obecnie najczęściej kierujemy się ceną, którą trzeba zapłacić za wysyłkę paczki. Ze względu na to, że istnieje bardzo wiele różnych firm, powinniśmy zwrócić uwagę także na czas realizacji usługi. Przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty paczek wysyłanych za granicę, powinniśmy wejść na stronę internetową https://www.epaka.pl/przesylki-zagraniczne/A, gdzie znajdziemy najlepszą dla nas ofertę.

Co trzeba wiedzieć o wadze gabarytowej?

Waga gabarytowa to tak naprawdę waga objętościowa, która wykorzystuje zarówno wymiary, jak i wagę przesyłanej paczki. Gabaryty oznaczają maksymalne wymiary przesyłki, czyli jego długość, wysokość oraz szerokość. Zazwyczaj wpływają one na koszty, jakie musimy ponieść za wysłanie paczki. Im waga gabarytowa będzie niższa, tym koszty będą niższe.

Kiedy moją paczkę mogę nazwać niestandardową?

Mamy do czynienia z przesyłką niestandardową, gdy nie możemy jej zapakować do kartonu, który ma regularne kształty. Poza tym przekroczona zostaje standardowa waga wskazana przez przewoźnika i w dodatku mogą wystawać różne elementy z paczki. Bardzo ważne jest, aby przy przesyłkach tego typu dodać specjalną naklejkę wskazującą na to, w jakiej pozycji ma znajdować się wnętrze przesyłki oraz na to, czy w środku znajduje się, np. szkło. W przypadku, gdy przedmiot jest bardzo ciężki (zazwyczaj do 50 kg) oraz jego obciążenie rozkłada się nierównomiernie również mamy do czynienia z przesyłką niestandardową. Najpopularniejszymi przykładami takich przesyłek są wiadra, meble w całości, rowery, worki z produktami sypkimi, czy też żywe rośliny.

Czego nie można wysyłać firmą kurierską?

Każda firma kurierska ma swoje zasady, jednak najczęściej są one dość podobne. Przez to też musisz zdawać sobie sprawę z tego, że nie można wysyłać za pomocą firmy kurierskiej następujących przedmiotów:

 • broni,
 • krwi,
 • futer,
 • kamizelek kuloodpornych,
 • narkotyków i innych środków psychotropowych,
 • żywych zwierząt,
 • wyrobów tytoniowych,
 • alkoholu,
 • dzieł sztuki,
 • paszportów,
 • zwłok, zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych,
 • przedmiotów związanych z pornografią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com