Gięcie rur wsparciem dla wielu sektorów gospodarki

W przemyśle metalowym coraz większe uznanie zyskuje usługowe gięcie rur. Elementy spawane często zastępowane są przez detale gięte. Po pierwsze wygląda to estetyczniej, a po drugie koszty produkcyjne znacznie spadają. Jeśli dana firma produkcyjna potrafi połączyć umiejętnie spawanie stali z gięciem to okazuje się, że z rur stalowych można wykonać detale, które występują w naszym codziennym życiu, każdego z nas.

Gięcie rur to usługa wykonywana na giętarkach. W dużych firmach produkcyjnych najczęściej są to maszyny CNC automatyczne lub półautomatyczne. Umiejętne zaprogramowanie tego typu giętarki sprawia, że gięcie rur jest procesem powtarzalnym. Detale gięte przede wszystkim są dużo trwalsze od elementów spawanych, gdzie w miejscach spawów rura może nie wytrzymać próby wytrzymałościowej. Poddając rurę stalową gięciu mamy pewność, że będzie ona bardziej wytrzymała na całej długości. Jeśli do tego dodamy krótszy czas produkcyjny w porównaniu ze spawaniem to otrzymujemy bardzo korzystną usługę pod każdym względem. Czy gięcie rur to jednak same pozytywy?

Usługa gięcia rur poza korzystnym stosunkiem jakości do kosztu produkcyjnego napotyka również na dużo utrudnień. Wyposażenie parku maszynowego w wydajne giętarki to spory koszt. Podobną trudność sprawia wdrożenie technologii gięcia rur, co nie jest zadaniem prostym nawet dla doświadczonych specjalistów od obróbki metali. O krótki komentarz poprosiliśmy właściciela firmy BG Technology, Pana Bartosza Gargasewicza, który od kilku lat skutecznie produkuje elementy gięte dla wielu gałęzi przemysłu .

Usługa gięcia rur sprawia wiele trudności nawet wytrawnym firmom z naszej branży. Procesy produkcyjne nie są tu takie proste jak każdemu się wydaje. Rury pękają, zniekształcają się przy próbie poddania ich gięciu. My poświęciliśmy się tej usłudze w całości i dzięki wysiłkowi naszego zespołu udało się wypracować technologię, która sprawdza się produkcyjnie. W tej chwili zgłaszają się do nas nie tylko firmy wykorzystujące detale gięte w swojej branży, ale również firmy posiadające w ofercie gięcie rur. Pomagamy chętnie zarówno jednym, jak i drugim – podkreślił Pan Bartosz.

Gięcie rur to usługa potrzebna w dzisiejszym świecie, gdzie stawiamy na prostotę oraz surowy wygląd wielu elementów otaczającego nas życia. Trend industrialny coraz mocniej dochodzi do głosu, dlatego gięcie rur to już nie tylko usługa skierowana do przemysłu maszynowego, zbrojeniowego czy automotive.

BG Technology produkuje elementy gięte dla wielu branż. Nasze detale sprawdzają się zarówno w branży rolniczej, przemysłowej, lotniczej będąc wsparciem dla maszyn czy hal stalowych, ale również w branży meblarskiej czy odzieżowej. Każdego dnia siedzicie Państwo na krzesłach produkowanych na giętych stelażach metalowych czy korzystacie z przymierzalni w galeriach handlowych, gdzie występują estetyczne wieszaki stalowe oraz szereg innych detali giętych – zakończył Pan Bartosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com