Sprzedaż w lombardzie online – czy to się opłaca?

Czy opłaca się sprzedać wartościowe rzeczy, których już nie używasz, w lombardzie? Oczywiście! A w lombardzie online Mooney.pl, gdzie całą transakcję przeprowadzisz bez wychodzenia z domu, to jeszcze prostsze i wygodniejsze. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega ta innowacyjna usługa i co można na niej zyskać – sprawdź, a następnie zastanów się, jakie kosztowności możesz spieniężyć… i na co wydasz zarobioną w ten sposób ekstragotówkę!

Lombard na miarę współczesności

Lombardy zazwyczaj kojarzą nam się mało pozytywnie – jako relikt słusznie minionych czasów i miejsce, do którego po pomoc finansową udaje się wyłącznie ktoś, kto wyczerpał już wszystkie inne możliwości. Kiedy więc myślimy o sprzedaży niepotrzebnej elektroniki czy biżuterii, raczej nie bierzemy ich pod uwagę. W końcu najpopularniejszym sposobem na spieniężenie takich wartościowych rzeczy są aukcje internetowe.

Mooney.pl dąży do tego, aby odczarować negatywny wizerunek lombardów, unowocześniając ten typ usług. To innowacyjny serwis internetowy, za pośrednictwem którego można wygodnie spieniężyć kosztowności, korzystając z usługi zwanej skupem. Cała transakcja odbywa się internetowo – aby sprzedać niepotrzebny komputer czy pierścionek z brylantem, musisz tylko wypełnić krótki formularz, załączając opis i zdjęcia danej rzeczy. Na jego podstawie rzeczoznawca Mooney wyceni jej wartość, a następnie przedstawi Ci ofertę sprzedaży. Jeśli zaakceptujesz propozycję, serwis wyśle do Ciebie kuriera. Twoim zadaniem będzie tylko przygotowanie paczki – gdy ta dotrze do magazynu Mooney, na Twoje konto bankowe trafi zapłata. I już – prawda, że proste?

Sprawdź, ile możesz zyskać!

Jak wynika z ostatnich raportów, już ponad 60% Polaków regularnie robi zakupy w sieci. Z całą pewnością w najbliższym czasie ta liczba jeszcze bardziej wzrośnie, ponieważ uziemienie nas w domach przez pandemię przekonało do kupowania w internecie również tych, którzy do tej pory skutecznie się temu opierali. Diagnoza stanu rzeczy jest prosta: coraz częściej korzystamy z tej formy zakupów, bo po kilku udanych transakcjach upewniliśmy się, że to wygodne, bezpieczne i opłacalne.

I takie właśnie jest korzystanie z usług Mooney.pl: wygodne, bezpieczne i opłacalne. Lombard internetowy to świetna, nowoczesna alternatywa zarówno dla lombardów stacjonarnych, jak i popularnych portali aukcyjnych.

Szybka i prosta transakcja

Sprzedaż kosztowności w Mooney.pl jest superprosta. Wypełniasz formularz, jednym kliknięciem akceptujesz ofertę serwisu, przekazujesz paczkę kurierowi i… czekasz na przelew. To o wiele szybszy sposób sprzedawania niepotrzebnej elektroniki albo biżuterii niż wystawianie ich na portalach aukcyjnych. Z pewnością wiesz, jak to działa ­– poświęcasz mnóstwo czasu na to, aby opisać sprzedawaną rzecz najlepiej, jak potrafisz, a i tak potem marnujesz wieczory na odpisywanie na niekończącą się litanię pytań od potencjalnych kupców. O ile, oczywiście, wcześniej opłacisz dodatkową promocję albo powrzucasz linki do ogłoszenia na kilka facebookowych grup – bez tego aukcje zazwyczaj lądują gdzieś na samym końcu wyników wyszukiwania i długimi tygodniami nikt do nich nie zagląda.

W Mooney.pl wszystko przebiega o wiele szybciej – transakcja zamyka się najczęściej w 2–3 dniach roboczych. Cały proces sprzedaży wartościowych rzeczy jest od początku do końca prosty i klarownie opisany, a każdy jego etap możesz na bieżąco śledzić w indywidualnym panelu klienta. Możesz być spokojny o swoje interesy – zabezpiecza je umowa chroniąca konsumenta.

Wygoda

Sprzedaż elektroniki czy biżuterii w lombardzie online to także maksymalna wygoda. Formularz możesz wypełnić o dowolnej porze – na przykład korzystając z tego, że dziecko ucięło sobie niespodziewaną drzemkę, albo w czasie przerwy na lunch – a całą transakcję przeprowadzisz bez wychodzenia z domu. To jedna z największych zalet Mooney.pl. Okej, jeśli mieszkasz w centrum miasta, a do sprzedania masz nieużywanego Iphone’a albo złote kolczyki, które schowasz w kieszeni, być może aż tak jej nie docenisz. Gorzej, jeśli do miasta masz kilka kilometrów, a planujesz spieniężyć 40-calowy telewizor albo komputer gamingowy z całym dodatkowym osprzętem… Wtedy zawiezienie tego wszystkiego do stacjonarnego lombardu staje się o wiele bardziej skomplikowane.

Wygoda korzystania z usług Mooney.pl ma jeszcze jeden aspekt: za przysłowiowym jednym zamachem możesz spieniężyć kilka rzeczy z różnych kategorii, na przykład wspomniany telewizor i kolekcję nieużywanych zegarków. Wystarczy, że zbiorczo je opiszesz, a następnie zapakujesz do jednej paczki. Można powiedzieć, że Mooney.pl jest skupem wielobranżowym: to skup elektroniki, skup biżuterii, skup antyków czy skup sprzętu fotograficznego w jednym.

Nie marnujesz czasu

Załatwienie całej sprawy online ma jednak jeszcze jedną zaletą, mocno powiązaną z powyższą: oszczędność czasu. Sprzedając na Mooney.pl, nie musisz wychodzić z domu, więc nie tracisz czasu na dojazd, stanie w korkach czy w kolejce. Swobodnie gospodarujesz swoim czasem i „odwiedzasz” lombard online kiedy tylko masz wolną chwilę. Nie musisz też wcześniej wychodzić z pracy czy fatygować się na pocztę, aby nadać przesyłkę.

Bez ukrytych kosztów

Korzystanie z lombardu online Mooney.pl jest darmowe – nie płaci się ani za wycenę, ani za transport (koszt kuriera w całości pokrywa serwis). Nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów, dodatkowych opłat czy prowizji. A ile można zarobić? Rzeczoznawcy Mooney.pl oferują najczęściej 80–90% wartości rynkowej przedmiotu. W zamian za te brakujące procenty zyskuje się jednak coś innego: błyskawiczne, wygodne i proste załatwienie sprawy.

Mooney.pl oferuje jeszcze jeden rodzaj usług: skup z odkupem, będący alternatywą dla „zastawiania” przedmiotów w tradycyjnym stacjonarnym lombardzie. To rozwiązanie dla osób, które borykają się z przejściowymi problemami finansowymi – mogą one „zastawić” kosztowności, a następnie, gdy ich sytuacja się poprawi, wygodnie je odkupić.

Zainteresowany, zainteresowana? Wejdź na mooney.pl i przekonaj się, ile możesz zyskać!

Źródło zdjęć: pexels.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com