Google Zakupy – reklama stworzona dla sklepów internetowych

Wyszukiwarka internetowa jest najpopularniejszym narzędziem stosowanym przy zakupach online – dzięki niej można szybko znaleźć odpowiednie produkty w sklepach na całym świecie. To powoduje, że sklepy internetowe tak często wybierają ją jako miejsce reklamy. Pozycjonowanie czy kampanie linków sponsorowanych to w ich przypadku bardzo często prowadzone metody e-marketingowe. Nie są one jednakże jedynymi do dyspozycji – atrakcyjnym rozwiązaniem adresowanym specjalnie do sklepów online jest usługa Google Zakupy. Na czym dokładnie polega?

Co to jest Google Zakupy?

Usługa ta jest podobna do kampanii AdWords, ale w tym przypadku opiera się nie tylko na treści, ale również na obrazie. Przy wpisaniu do wyszukiwarki określonej frazy dotyczącej danego produktu można zobaczyć go w osobnym boksie przy wynikach wyszukiwania, nad linkami sponsorowanymi – zakładając, że na taką metodę marketingową zdecydował się sklep, który posiada produkt w swojej ofercie. W boksie można zobaczyć nazwę towaru, jego zdjęcie, a także aktualną cenę – zawiera ona podatek VAT i obowiązujące opłaty.

Dlatego też dzięki Google Zakupy nie trzeba wchodzić po kolei do sklepów internetowych, by sprawdzić ofertę, ale można od razu znaleźć interesujące propozycje bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki. Po kliknięciu w boks link od razu przenosi użytkownika na podstronę danego produktu, na której można zapoznać się z nim bliżej.

Do korzystania z usługi potrzebne jest założenie konta Merchant Center w Google. To narzędzie, które służy do przesyłania informacji o sklepie i produktach do Google, a także przeznaczone jest do udostępniania ich w Zakupach i pozostałych usługach Google. Po dokonaniu połączenia kont Google AdWords i Merchant Center reklamodawca jest w stanie bezpośrednio przedstawiać swoją ofertę w reklamach z listą produktów w wyszukiwarce internetowej.

Zakupy Google - Wykres

Reklamy produktowe w systemie Google Ads, czyli tzw. Google Shopping, są dla wielu sklepów najskuteczniejszą metodą pozyskiwania klientów. Przed kliknięciem reklamy (a właśnie za klik płaci właściciel sklepu) użytkownik widzi nazwę, zdjęcie i cenę produktu. Dlatego trafia do klepu bardzo świadomy i często dokonuje zakupu. O ile oferta Twojego sklepu jest konkurencyjna, to dobrze realizowana kampania w Google Ads może być kluczem do sukcesu. Jeśli zdecydujesz się na tą formę reklamy, to warto wybrać freelancera Google Ads, specjalizującego się w kampaniach dla sklepów internetowych.

Zalety Google Zakupy:

  • znalezienie nowych klientów – sklep internetowy może zaprezentować swój asortyment szerokiemu gronu potencjalnych klientów i zachęcić ich do dokonania decyzji zakupowej
  • zwiększona sprzedaż – ze względu na lepszą prezentację produktów bezpośrednio w wyszukiwarce użytkownicy częściej składają zamówienia w sklepie, który korzysta z Google Zakupy
  • płatność tylko za wyniki – przy zastosowaniu reklam z listą produktów opłaty naliczane są tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie w reklamę i przejdzie na stronę internetową sklepu, nie ma opłat za wyświetlanie reklamy
  • łatwe dotarcie do grupy docelowej – reklamy wyświetlają się tylko wtedy, gdy dany użytkownik wprowadzi do wyszukiwarki określone frazy związane z asortymentem promowanego sklepu, a także zgodnie z innymi ustawieniami
  • większa wiarygodność – sklep promujący się z Google Zakupy obdarzany jest większym zaufaniem przez klientów
  • dopasowanie kampanii do swoich potrzeb – można dobierać określone lokalizacje czy też określać stawki

Jak prowadzić kampanię Google Zakupy?

Kampanię Google Zakupy można realizować samodzielnie – narzędzia udostępniane przez Google pozwalają na samodzielne określenie ustawień kampanii, budżetów czy też opcji śledzenia skuteczności. To powoduje, że reklamodawca jest w stanie stworzyć taką strategię marketingową, która pomoże mu w osiągnięciu celów biznesowych.

Ci, którzy nie mają czasu lub nie wiedzą, jak poprowadzić kampanię tak, aby okazała się dobrą inwestycją, mogą skorzystać z pomocy agencji, które specjalizują się w reklamie Google. Ich pracownicy dobiorą wtedy zestaw najbardziej opłacalnych słów kluczowych i będą kontrolowali kampanię, aby zapewnić klientowi najlepszy wynik.

Jeżeli wobec tego szukasz skutecznej formy reklamy sklepu internetowego, wybierz Google Zakupy – dzięki tej metodzie promocji od razu możesz zwiększyć swoją sprzedaż.

Więcej informacji na temat Google Zakupy można znaleźć tutaj: http://traffictrends.pl/kampanie-adwords-facebook-ads-google-zakupy/.

Polecamy także:
Sklep Prestashop + pomysł = idealny początek własnego biznesu w internecie

One Comment on “Google Zakupy – reklama stworzona dla sklepów internetowych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com