Jaki sklep internetowy otworzyć, aby zarobić?

Według szacunków analityków serwisu Statista wartość polskiego handlu w internecie wyniesie na koniec 2020 roku astronomiczne 70 miliardów złotych, czyli aż o 20 miliardów więcej niż w 2019. Tak dynamiczny rozwój rynku e-commerce sprawia, że coraz więcej osób rozważa założenie sklepu internetowego. Teraz nie jest to trudne, dostępne są specjalne, gotowe platformy, więc odpowiedź na pytanie, jak założyć sklep internetowy jest bardzo prosta. O wiele trudniej jednak odpowiedzieć na pytanie, jaki sklep internetowy warto otworzyć. Poszukajmy na nie odpowiedzi!

Jaki sklep internetowy otworzyć w 2020 roku?

Rozrost rynku handlu internetowego sprawia, że coraz trudniej znaleźć niezagospodarowany obszar lub niszę, w której ktoś już czegoś podobnego nie sprzedaje. Nie oznacza to jednak, że osoba, która zdecyduje się na zakładanie sklepu internetowego, jest z góry skazana na porażkę lub bardzo silną konkurencję.

Na uprzywilejowanej pozycji są osoby, które mogą zaoferować produkty wykonane własnoręcznie, rękodzieło lub autorskie projekty. Przykładowo zakładając sklep internetowy z odzieżą, można w nim sprzedawać koszulki lub inną garderobę z samodzielnie wymyślonymi printami czy napisami. To sprawia, że stają się one unikalne na rynku, a jeśli dodatkowo spodobają się konsumentom, można liczyć na sukces.

To samo dotyczy wielu produktów, które sprzedający może wykonać lub zaprojektować samodzielnie – na przykład elementów wyposażenia wnętrz, dekoracji, ozdób, biżuterii. Ciekawy, unikalny produkt zawsze będzie wyróżniał się na tle oferty sklepów internetowych, których asortyment jest powtarzalny.

Ciekawy asortyment jest kluczowy dla powodzenia sklepu internetowego, ale nie można zapomnieć o innych ważnych elementach, które składają się na sukces w e-biznesie.

Zakładanie sklepu internetowego – przemyśl swoją strategię

W internecie nie uda dotrzeć się do klienta bez marketingu. Ten na początku nie musi być kosztowny, ale na pewno dobrze przemyślany. Obecność w mediach społecznościowych jest obecnie wymogiem koniecznym, ale warto dokładnie przemyśleć, jaki styl chce się uprawiać na swoich kanałach. Koncepcji do wykorzystania jest wiele – potencjalnych klientów można przyciągać humorem i wesołą komunikacją, ale równie dobrze, można tworzyć treści eksperckie, żeby przekonać konsumentów, że jest się specjalistą w swojej branży.

Przykładowo, jeśli ktoś zdecyduje się na założenie sklepu internetowego z ubraniami, może równolegle stworzyć blog z poradami modowymi, ciekawymi stylizacjami czy najciekawszymi zestawieniami znanych osób. Jednocześnie można przemycać w tekście czy wśród zdjęć propozycje swoich produktów i zachęcać do ich zakupu Takie działania trzeba podejmować, bo dzięki nim można pozyskać klientów, którzy bez dodatkowej zachęty nie trafiliby na stronę sklepu.

Nie można też zapomnieć o właściwej obsłudze klienta – reputację sklepu internetowego bardzo trudno zbudować, ale błyskawicznie można ją stracić. Zadbać trzeba więc o takie rzeczy jak przejrzysty regulamin, korzystna dla klientów polityka zwrotów i reklamacji, szybki czas realizacji i przesyłka w rozsądnej cenie czy wreszcie sprawne odpowiadanie na pytania i reagowanie na sugestie konsumentów. Według badania opublikowanego w serwisie Nowy Marketing na koniec 2019 roku aż 91% konsumentów ufa opiniom w internecie – jeśli więc ktokolwiek zdecyduje się na zakładanie sklepu internetowego, warto zadbać, żeby były pozytywne.

Jak otworzyć sklep internetowy z odzieżą, wyposażeniem wnętrz lub innym asortymentem?

Sam proces zakładania sklepu internetowego nie jest obecnie skomplikowany. Na rynku dostępne są gotowe platformy sprzedażowe, które jednocześnie są na tyle elastyczne, że zarówno ich wygląd, jak i funkcjonalności można dostosować do praktycznie każdego asortymentu – od sklepu internetowego z odzieżą po sklep z akcesoriami do domu. Warto poszukać w tym zakresie zaufanego wsparcia – warto na przykład założyć sklep internetowy z PKO BP.

Bank daje dostęp do jednej z najlepszych i najbardziej niezawodnych platform do sprzedaży w internecie, czyli Shoplo. Oferuje też kompleksowe wsparcie w zakresie w obsługi tego systemu. Sama platforma jest niezwykle uniwersalna, bo świetnie sprawdza się zarówno przy zakupach dokonywanych na komputerze, jak i ze smartfona, czy tabletu. Jest również niezwykle prosta w obsłudze, a Ty jako właściciel sklepu będziesz mógł w pełni skupić się na rozszerzaniu asortymentu i pozyskiwaniu nowych konsumentów. Wiesz już jaki sklep internetowy założyć? Do dzieła!

Polecamy:
O czym musisz pamiętać zakładając sklep internetowy?
Skuteczna ochrona przeciw DDoS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com