Skup samochodu firmowego – kiedy na nim stracimy?

Gdy samochód firmowy zaczyna być skarbonką bez dna, warto jak najszybciej pomyśleć o tym, by się go pozbyć. W wielu firmach na co dzień potrzebne są sprawne i wydajne auta służbowe, którymi na co dzień poruszają się właściciele czy pracownicy działów handlowych lub marketingowych. Bez sprawnego samochodu trudno jest sobie dziś wyobrazić działalność firmy.

Samochody firmowe, które zaczynają przynosić więcej szkód i korzyści i trzeba nieustannie je naprawiać, należy jak najszybciej wyeliminować z floty samochodowej firmy. Najczęściej bowiem zaczynają one generować dodatkowe koszty, które przecież w żadnej firmie nie są wskazane. Im szybciej pozbędziemy się samochodu, który zbyt dużo kosztuje, tym szybciej odetchniemy i będziemy mogli rozejrzeć się za nowym samochodem, w pełni sprawnym i komfortowym w codziennym użytkowaniu. Jeśli stary samochód nie tylko generuje koszty, ale również kiepsko wygląda, lepiej przestać go używać. Pamiętajmy, że auta firmowe pełnią też ważne funkcje wizerunkowe. Jeśli właściciel firmy będzie jeździł wątpliwej urody samochodem, może to kiepsko wpływać na jego kontakty z klientami czy kontrahentami.

Stare auto oddaj na skup

Jeśli stary samochód firmowy jest jeszcze na chodzie i chcemy odzyskać choć część włożonych w niego pieniędzy, warto skorzystać z oferty skupu samochodów, jaką znajdziemy w większości miast. Skup to dobre rozwiązanie, dzięki czemu nie trzeba wystawiać żadnych ogłoszeń w internecie i czekać aż znajdzie się kupiec. Wystarczy umówić się z przedstawicielem firmy skupującej, poczekać na wycenę i jeśli będzie nam odpowiadała, z pewnością od ręki wypłaci nam pieniądze. Na skupie stracimy wtedy, gdy będziemy korzystać z usług niesprawdzonych firm. Wtedy może się okazać, że zaoferują one stawkę dużo poniżej wartości auta. Na skupie stracimy także wtedy, gdy tuż przed decyzja o sprzedaży samochodu będziemy prowadzić jakieś kosztowne naprawy. Może się okazać, że wyłożone na nie środki będą nie do odzyskania.

Czasem warto oddać na złom

Nie wszystkie samochody rokują na jakąkolwiek sprzedaż, chociażby na części. Aby jak najszybciej uwolnić się od niesprawnego samochodu i nie musieć chociażby płacić ubezpieczenia za auto, które i tak nie jeździ, dobrze jest po prostu samochód zezłomować. Sprawdzone złomowanie aut szczecin to dobre rozwiązanie, dzięki któremu szybko i zgodnie ze wszystkimi formalnościami zezłomujemy samochód i pozbędziemy się problemu. Po zezłomowaniu starego auta można już na spokojnie zabrać się za szukanie nowego samochodu firmowego. Niekoniecznie trzeba kupować go za gotówkę. Jeśli firmy nie stać na tak duży jednorazowy wydatek, może wziąć samochód w kredycie lub w leasingu. Nowoczesny, komfortowy samochód nie tylko przyda się pracownikom, ale również będzie dobrą wizytówką firmy. Warto więc pomyśleć o takim aucie, które świetnie się prezentuje na drodze, a także na parkingu pod firmą.

One Comment on “Skup samochodu firmowego – kiedy na nim stracimy?”

  1. Na https://autogratis.pl/uslugi/instalacje-gazowe-montaz/lublin/wszystkie-marki/wszystkie-typy-aut można znaleźć dobre usługi montażu instalacji gazowych w samochodach. Kilka dni temu u nich byłem, montowałem gaz w aucie, wszystko przebiegło bardzo szybko i wydaje mi się, że montaż zrobiony był naprawdę solidnie. Jeśli ktoś z Was zastanawia się, czy nie założyć sobie gazu, to od razu z czystym sumieniem polecam właśnie tę firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com