Komputery przemysłowe – jakimi warto się zainteresować?

Nowoczesne komputery przemysłowe wykorzystują komponenty przemysłowe, aby umożliwić wyjątkową jakość, długoterminową dostępność i standardową gwarancję na kilka lat, z możliwością przedłużenia.

Jeśli też chcesz mieć do użytku własny, godny zaufania komputer przemysłowy– zwracaj uwagę na te komputery, które są wyposażone w solidną obudowę z aluminium lub stali nierdzewnej, zapewniającą wytrzymałość i trwałość, ale bez nadmiernej wagi. Dużym atutem są różne opcje montażu, w tym:

  • uchwyt ścienny
  • stojak
  • wolnostojący uchwyt biurkowy

Najlepsi producenci takich komputerów korzystają z płyt głównych od liderów branży i dbają o to, by oferować sporą ilość pamięci i dyski SSD. Patrz też na komputery, które oferują porty USB i podwójne interfejs, a także porty równoległe, porty szeregowe i porty PS2 dostosowane do starszych monitorów, klawiatury, drukarki czy innych urządzeń peryferyjnych.

Powinny to być również produkty wysoce konfigurowalne, aby spełnić Twoje unikalne wymagania. Dlatego dzisiejsi ich producenci z lubością oferują szeroki wybór systemów operacyjnych. Skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji. Opcjonalne Wi-Fi może być również dołączone, ponieważ nie jest niczym niezwykłym, że komputery znajdują się w obszarach, w których nie ma okablowania sieciowego lub nie można go zainstalować.

Komputery przemysłowe, jakimi się powinieneś zainteresować to również te, które posiadają wysoką klasę ochrony – co oznacza, że ​​obiekty takie jak palce nie mogą przypadkowo dostać się do obudowy a woda również im nie zaszkodzi. Wszystkie komputery panelowe powinny oferować ocenę na poziomie IP65, IP68 i IP69K. Oznacza to całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu, a także strumienie wody pod niskim ciśnieniem, odporność na długotrwałe zanurzenie w wodzie czy czyszczenie strumieniem pary. Dzisiejsi producenci rozumieją, że potrzebujesz komputerów w niektórych wymagających lokalizacjach, a dlatego ich produkty są zaprojektowane tak, aby sprostać temu wyzwaniu.

Komputery panelowe typu przemysłowego są oferowane z technologią projekcyjnego pojemnościowego lub rezystancyjnego ekranu dotykowego lub bez opcji ekranu dotykowego w zależności od środowiska i potrzeb, a także spory wybór rozmiarów ekranu.

Solidne przemysłowe komputery klienckie często też zawierają wbudowany moduł, który monitoruje, rejestruje i kondycjonuje produkt, zapewniając optymalną wydajność w trudnych warunkach i to w szerokim zakresie temperatur.

Ze względu na środowisko, w którym używane są tego rodzaju komputery, konieczne jest zabezpieczenie wrażliwych elementów wewnętrznych przed takimi warunkami. Upewnij się, że w komputerach które bierzesz pod uwagę wszystko zostało zrobione tak, aby zapewnić, że osłony zewnętrzne zapobiegną odczuwaniu niepożądanych zmian temperatury wewnątrz, ale będą działać jako mechanizm odporny na awarie. Odpowiednie dołączone do tego oprogramowanie może skutecznie odpowiedzieć na takie sytuacje. Jeśli temperatura otoczenia przesunie się poza tolerancję roboczą, program uniemożliwi uruchomienie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com