Separatory do wszystkiego

Separator, inaczej nazywany przesiewaczem, jest to urządzenie wykorzystywane przy procesach produkcyjnych, jako urządzenia rozdzielające i sortownicze. Na rynku występują różne rodzaje tych urządzeń, a także różne elementy zamienne.

  1. Jak to działa?
  2. Rodzaje przesiewaczy

1. Jak to działa?

W zależności od modelu separatora, można oddzielać od siebie dwie lub więcej substancji. Może to być zarówno rozdzielenie substancji stałych od stałych, ale też stałe od cieczy, itd. Urządzenie to działa dzięki sitom, które przesiewają cząsteczki różnych rozmiarów. Ilość sit jest ważnym czynnikiem, bo to od nich tak na prawdę zależy ilość funkcji, jakie urządzenie będzie wykonywać. Można wskazać tutaj jako przykład rozdzielanie jakiejś substancji stałej od substancji niepożądanych, zanieczyszczeń albo odpylanie produktów suchych, sproszkowanych i granulowanych. Podstawowe urządzenie, zwane jednopokładowym, rozdziela materiały na dwie frakcje, na przykład ziarno od pyłu. Wielopokładowe urządzenia rozdzielają materiały na tyle frakcji, na ile pozwala ilości sit. To wszystko odbywa się dzięki zastosowaniu wibracji. Urządzenia te wibrują wokół swojego środka ciężkości, a powstają one dzięki obciążnikom zamieszczonym na górnych i dolnych końcach wału generatora ruchu.

2. Rodzaje przesiewaczy

Pierwszym przesiewaczem jest separator standardowy. Może on być zastosowany zarówno do substancji mokrych, jak i suchych. Charakteryzuje się on dużym poziomem niezawodności i wysoką wydajnością dzięki idealnie dobranym sitom. Następnym jest przesiewacz filtrujący. Jego zastosowanie ma istotne znaczenie dla producentów serów. Im gęstsza serwatka, tym większa możliwa cena do zdobycia przez producenta. I właśnie dzięki temu separatorowi taki ser można osiągnąć. Zamiast wykorzystywać wiele technik, należy wykorzystać działanie jednego urządzenia. Kolejny można wskazać separator o działaniu odpylającym. Usunięcie kurzu z danej substancji może być zadaniem niemal niemożliwym, ale to narzędzie radzi sobie z nim doskonale. Ważne jest to, że został on tak stworzony, żeby pył już oddzielony nie zmniejszał wydajności dalszego działania sprzętu. Można także wskazać separatory takie jak: odcinające, kaskadowe, ciśnieniowe, wielopokładowe, nisko-profilowe przekładowe oraz wsadowe. Więcej informacji na ich temat można uzyskać po konsultacji na przykład z firmą Piomar. Zajmuje się ona produkcją oraz sprzedażą swoich urządzeń na rynku. W ich ofercie można znaleźć także proste sita, których zadaniem jest oddzielenie od siebie dużych i małych cząsteczek przy użyciu elektrycznego generatora ruchu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com