Sejf do biura – Jaki wybrać?

Dane i pliki z projektami innowacyjnymi, dokumentacją personalną czy wynikami prowadzonych badań są często kluczowe dla funkcjonowania firmy. Informacje przechowywane i archiwizowane na nośnikach danych, w tym na kartach pamięci, płytkach DVD czy CD i taśmach streamerowych mogą być jednak narażone na kradzież lub zniszczenie. Skuteczną ochronę przed ich utratą zapewniają specjalnie do tego celu przystosowanie sejfy.

Czym kierować się przy wyborze sejfu?

Kryterium rozstrzygającym o zakupie sejfu nie powinna być cena, gdyż skuteczne zabezpieczenie danych w naszym biurze to opłacalna inwestycja w bezpieczeństwo firmy, która prędzej czy później zaprocentuje. Dlatego wybierając konkretny model sejfu, priorytetowo należy potraktować nie kwestię wydatku, ale takie czynniki jak certyfikaty renomowanych instytucji czy norma ochrony antywłamaniowej. Zanim zdecydujemy się na zakup danego typu sejfu, trzeba też koniecznie uwzględnić jego przeznaczenie. Od tego, co ma być zdeponowane, powinno się uzależnić wielkość oraz klasę sejfu określającą górną wartość przechowywanych w nim przedmiotów.

Na dokumenty szafa ogniotrwała

Współczesne sejfy do biura wyróżniają się nowoczesnym designem oraz uniwersalną kolorystyką pasującą do każdego rodzaju aranżacji pomieszczeń biurowych. Posiadają w przemyślany sposób zaprojektowane wnętrze. Wysokość półek pozwala na komfortowe przechowywania w nich segregatorów, a nawet laptopów. Do zabezpieczenia dokumentów w formie papierowej sprawdzi się jedno- lub dwuścienna szafa ogniotrwała. Sejfy tego typu zabezpieczone są najwyższej klasy zamkami wyposażonymi w nowoczesne systemy ryglujące oraz specjalną powłoką chroniącą przed wysokimi temperaturami. Do zdeponowania materiałów umieszczonych w kartotekach, takich jak akta personalne czy faktury, odpowiednia będzie natomiast szafa na rejestry wiszące.

Małe biura też bezpieczne

Dysponujący doskonałymi zamkami sejf podłogowy lub meblowy to optymalne rozwiązanie w przypadku małej firmy. Dyskretny sejf wmontowany w betonową podłogę i ukryty pod dywanem może nie zostać w ogóle zauważony przez złodzieja w czasie włamania, a osoby niepowołane w firmie mogą nawet nie wiedzieć o jego istnieniu. Posiadający zaawansowane zabezpieczenia sejf meblowy można z kolei zamontować pod biurkiem, skutecznie chroniąc dokumenty i nie zmniejszając przy tym powierzchni biurowej.

Najlepsze sejfy do biura kupisz na: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-dokumenty/

Polecamy również inne nasze teksty:
https://www.polskibiznes.info/przestrzeni-biurowych-procesie

One Comment on “Sejf do biura – Jaki wybrać?”

  1. Szukam dobrej jakości dywanów, które będą świetnie się prezentowały, a jednocześnie da się je dosyć łatwo sprzątać. Na https://www.kochamydywany.pl/dywany-agnella znalazłem fajną ofertę dywanów, które naprawdę dobrze się prezentują i jest z czego wybierać. Zamawialiście kiedyś dywany w tym sklepie? Może możecie coś więcej powiedzieć na temat ich jakości oraz szybkości sklepowej obsługi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com