Depozytory kluczy – dla jakiego biznesu?

Zarządzanie kluczami w firmie nie jest tylko kwestią zachowania porządku. W przypadku kluczy do pomieszczeń o określonym przeznaczeni – na przykład archiwów, a także w przypadku pojazdów służbowych, wskazana jest ścisła kontrola nad kluczami. Czy zatrudnienie pracownika, którego zadaniem będzie dysponowanie kluczami jest jedynym wyjściem? 

Automatyczne dyspozytory kluczy – jak to działa?

W niektórych firmach, gdzie wydawaniem kluczy zajmuje się portier, lub pracownik ochrony, wystarczą zwykłe sejfy i szafki na klucze, które zabezpieczą klucze do poszczególnych pomieszczeń w firmie, samochodów służbowych, szafek i zawężą dostęp do nich jedynie do pracowników wydających i ewidencjonujących wydawanie. Szafki te są solidne i spełniają wysokie normy bezpieczeństwa. Dyspozytory, nazywane również sejfami wydającymi klucze, to automaty zaprogramowane tak, by po wpisaniu określonego kodu, wydawać klucz do niego przypisany, bez udziału człowieka. Rozwiązanie takie sprawdza się doskonale zwłaszcza w miejscach, gdzie potrzebny jest całodobowy dostęp do kluczy. Eliminuje konieczność zatrudniania pracownika, który byłby odpowiedzialny tylko za wydawanie kluczy.

Gdzie znajdują zastosowanie automatyczne dyspozytory kluczy?

Całodobowa automatyczna recepcja

Dyspozytory wydające klucze po wbiciu kodu, są nieocenione w przypadku obiektów typu hotele, hostele i apartamenty na wynajem krótkoterminowy. Goście, którzy mają już opłacony pobyt, na przykład przez system rezerwacji internetowych, mogą meldować się nawet o bardzo późnej godzinie, bez potrzeby ściągania do recepcji pracownika tylko w celu wydania kluczy.

Technologia ta sprawdza się również w firmach, gdzie pracownicy muszą mieć dostęp do rożnych pomieszczeń, a niewskazane jest ze względów bezpieczeństwa, aby klucze do nich nosili stale przy sobie, na przykład:

  • w urzędach
  • w bankach
  • w firmach transportowych i komisach samochodowych
  • w gastronomii

Te i inne branże cenią sobie możliwości, jakie stwarzają automatyczne dyspozytory kluczy – wygodne i bezpieczne.

Sejfy na klucze kupisz na: https://www.hartmann-tresore.pl/sejfy/sejf-na-klucze/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com