Rodzaje nadruku na foliopakach – sitodruk, flexodruk

druk offsetowy na folii

Foliopaki kurierskie to specyficzne koperty, które służą do bezpiecznego transportowania przesyłek. Doskonale zabezpieczają przed zabrudzeniami, kurzem czy wilgocią. To dlatego są znacznie lepszym wyborem niż papier.

Czym są foliopaki?

Foliopaki kurierskie z nadrukiem oraz bezpiecznym zamknięciem w postaci paska samoklejącego z mocnym klejem to doskonały wybór, jeśli chodzi o transport rozmaitych przesyłek.

To właśnie ten rodzaj kopert jest przeznaczony do bezpiecznego transportu przedmiotów za pośrednictwem firm kurierskich. Warto od razu ubezpieczyć się w zbiorcze opakowania, np. 100, 500 czy 1000 sztuk. Pozwoli to zminimalizować koszty.

foliopak kurierski Royal Cub

Kolory opakowań

 

Przeważnie możemy otrzymać foliopak kurierski, który jest czarny w środku, a jednocześnie biały na zewnątrz. Tego rodzaju opakowania zapewniają izolację termiczną. Są wykonywane we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach na rynku, dlatego bez trudu odnajdziemy taki, który spełni nasze oczekiwania. Koperty te przede wszystkim bardzo dobrze chronią zapakowane przedmioty przed zabrudzeniami, wilgocią czy innymi uszkodzeniami podczas transportu.

foliopak kurierski Dear Sophie, kolor czarny

Specyfika kopert

Foliopak wykonany jest ze specjalnego materiału LDPE. Dzięki temu, że z zewnątrz jest biały, można po nim dowolnie pisać permanentnymi pisakami, naklejać etykiety, przylgi czy inne samoprzylepne naklejki. Szczegółowe parametry dotyczące kopert, czyli ich wymiary oraz wagę, można znaleźć w informacjach dotyczących konkretnego opakowania. Producenci tego rodzaju opakowań oferują także rozwiązania skrojone na miarę.

Innowacyjny produkt

Koperty kurierskie to zaawansowane technologicznie, innowacyjne opakowania. Przeznaczone są głównie do transportu przesyłek, ale sprawdzą się także jako zabezpieczenie wartościowych przedmiotów czy dokumentów na czas transportu.

Dzięki swojej budowie oraz wytrzymałości, kurierskie koperty sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Warto wybierać te od cenionych producentów, by mieć gwarancję nadruku najwyższej jakości.

Sitodruk

Sitodruk jest jednym z rodzajów nadruków na kopertach kurierskich. Zwany jest także drukiem sitowym. To jedna z najbardziej rozpowszechnionych i cenionych technik druku. Polega na wykorzystaniu formy drukowej w postaci szablonu wraz z nałożoną drobną siatką. Siatka ta może być wykonana z włókien syntetycznych, tkaniny czy metalowych drutów. Sama odbitka wykonywana metodą sitodruku jest wykonywana poprzez przetłaczanie farby przez matrycę.

Czym jest siatka sitodrukowa?

Siatka sitodrukowa to przeważnie prostokątna rama wykonana z aluminium. To właśnie na niej jest napięte sito – z metalu lub włókien sztucznych. Do najpowszechniejszych należą siatki, których oczka mają średnicę ok. 40 mikrometrów. Tego rodzaju rozmiar pozwala na zachowanie naprawdę wysokiej jakości druku na foliopakach.

Flexodruk

Inną metodą nadruku na kopertach kurierskich jest flexodruk, czyli druk fleksograficzny. To technologia z wykorzystaniem elastycznych form drukowych. Najczęściej wykonywane są one z polimeru lub gumy.

Plusem jest fakt, że to bardzo uniwersalna technika, dlatego nie wymaga koniecznie gładkiego podłoża. Z powodzeniem można w tej technice drukować na różnorodnych powierzchniach, a sam druk pozostaje trwały.

Chcąc zabezpieczyć odpowiednio swoje przesyłki lub drogocenne przedmioty podczas transportu, warto zabezpieczyć się w odpowiednie koperty kurierskie, które wypierają koperty z papieru. Decydując się na te wysokiej jakości, mamy gwarancję odpowiedniej ochrony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com