Krzesło biurowe nie spełnia Twoich oczekiwań… Jeśli nie praca na stojąco, to co?

W fotelu biurowym spędzasz osiem (powiedzmy sobie szczerze: 10) godzin dziennie. Już niejedno badaniu pokazało, że niewłaściwe krzesło może negatywnie wpłynąć na wydajność i wpływać na zdrowie w niezliczony sposób, co jest wręcz przerażające. Pewnie, że możesz przejść na stojące biurko, ale przez cały dzień? To też nie jest to dla ciebie dobre. Musi istnieć równowaga między staniem a siedzeniem, aby uzyskać maksymalną wydajność i zdrowie.

Dlaczego Twoje krzesło ma znaczenie?

Złe krzesło nie prowadzi tylko do złej postawy i bólu pleców. Siedzenie w nieodpowiednim fotelu może prowadzić do:

  • zmęczenia
  • urazów mięśniowo-szkieletowych
  • słabego krążenia
  • chorób serca
  • depresji

Według danych urazy mięśniowo-szkieletowe są najczęściej zgłaszanym typem incydentów związanych z pracą. Obejmuje to takie rzeczy jak zespół cieśni nadgarstka, urazy dolnej części pleców i napięcia mięśni, które mogą powstać w wyniku pracy w niewygodnej pozycji przez wiele godzin.

Przez lata niezliczone badania wykazały, że właściwe krzesło takie jak te z oferty https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe może mieć pozytywny wpływ na wydajność i zdrowie. To wielka sprawa, biorąc pod uwagę, jak zwiększenie obu może prowadzić do zwiększenia dochodów przez całe życie, a z kolei wyższy dochód jest powiązany z lepszym zdrowiem. Tak więc twoje krzesło biurowe odgrywa ważną rolę w osiągnięciu zdrowego, dostatniego życia. Szalone, prawda?

Jeśli jesteś gotowy na przyjęcie nowego początku, sprawdź te kilka cech wspaniałych krzeseł biurowych – powstały po to, aby pomóc Ci zminimalizować dyskomfort, zmaksymalizować wydajność, dodać odrobinę stylu i sprawić, że przebywanie w pracy będzie trochę mniej szkodliwe dla zdrowia.

Najlepsze krzesła biurowe – po czym je poznać?

Zwracaj uwagę na firmy, który mają w ofercie innowacyjne i stylowe biurka, siedzenia i schowki. Warte uwagi są firmy, które nie idą po utartych ścieżkach, ale badają na nowo w jaki sposób ludzie poruszają się w tej nowej erze technologii. Od pochylania się nad telefonem po oparcie tabletu na kolanach, wpatrywanie się w monitor komputera – krzesła XXI wieku muszą to uwzględniać, aby zapewniać maksymalne wsparcie.

Oprócz tego szukaj producenta, który posiada krzesła jakie można dostosować do każdego stylu i wystroju. Szukaj tych w różnych stylach i kolorach. Nawet przy dużej cenie początkowej – jest z pewnością dobrą inwestycją dla większości osób, którym zależy na zdrowiu. Patrz też na to, czy wybrane przez Ciebie krzesła są objęte gwarancją i czy są wystarczająco trwałe – wtedy istnieje duża szansa, że to ostatnie krzesło biurowe, jakie kiedykolwiek kupisz.

Odkąd pojawiła się koncepcja ergonomicznego biura, dużo firm tworzy też meble wspierające i stylowe pasujące do niej. Ich charakterystyczna, nowoczesna estetyka łączy się z wysoką wydajnością. Szukaj w nich dodatkowych możliwości regulacji i mobilności, aby stworzyć idealne krzesło biurowe, którego kto wie – być może szukasz już całe życie? To wysiłek, który warto podjąć!

Polecamy:
Praca w open space – jak zadbać o bezpieczeństwo pracowników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com