Reklamy świetlne, czyli idealne źródło promocji firmy?

Reklamy świetlne

Czy Wy także podzielacie nasze zdanie, że odpowiednie reklamy świetlne będą pełniły funkcje doskonałej promocji naszej działalności? Znane one są z różnych nazw, czasem mówimy o nich szyldy, innym zaś razem neony, kolejnym tablice reklamowe. Jak więc widać, kryją się one pod różnymi nazwami, jednak znaczą dokładnie to samo. Mianowicie chodzi o podświetlaną reklamę firmy, która zwykle znajduje się tuż przy jej wejściu, bądź w jego pobliżu. Oczywiście jest ona umieszczona w takim miejscu, ażeby była jak najbardziej widoczna, co za tym idzie, aby ujrzeć ją, mogła jak największa liczba potencjalnych klientów. Wygląd jej bywa różny, często jednak jest to tylko sama nazwa przedsiębiorstwa lub nazwa z dodatkiem w formie wyrazistego logo. Wszystko zależy od tego, jaką wizję reklamy, my – właściciele posiadamy.

Dlaczego reklamy świetlne mają tak ogromne znaczenie?

Form na promocję swojej firmy można by znaleźć naprawdę wiele. Moglibyśmy zainwestować w bilbordy, reklamy, które mogłyby zostać rozwieszone na wiatach przystanków autobusowych, czy też na słupach ogłoszeniowych. Moglibyśmy, oczywiście, ale czy byłoby to wystarczającym środkiem przekazu marketingowego? Moglibyśmy także zainwestować w popularne i skuteczne  reklamy świetlne.

Zastanówmy się i rozważmy obydwie formy. Opcja pierwsza – ogłoszenia / bilbordy. Czy przypadkiem nie jest tak, że ilość owych ogłoszeń i reklam na przystankach i nie tylko, jest na tyle duża, że sięga przesycenia? To znaczy, chodzi o to, że my jako potencjalni klienci firmy X czy Y nie zwrócimy w ogóle swojej uwagi, ku ogłoszeniu wiszącemu na ścianie przystanku, które właśnie tę firmę, z której usług skorzystać moglibyśmy, reklamuje. Dlaczego nie zwrócimy na to uwagi? Po pierwsze, chodzi o wspomniany przed chwilą przesyt. Czyli problem tkwi w tym, iż ilość tychże ogłoszeń jest tak duża, że nasz wzrok przyzwyczaił się do obklejonych w nie przystanków i nie zwraca już na nie uwagi. Po drugie jest to też kwestia tego, że reklamy te, nie wyróżniają się niczym, co mogłoby przyciągnąć jednak wzrok. Wszystkie wyglądają podobnie, tylko nazwa i opis firmy są inne.

Reklamy świetlne zaś, są dość wyjątkowym narzędziem reklamy. To, co je odróżnia, od tych wyżej wymienionych, to przede wszystkim oryginalność. Wszystkie reklamy świetlne bowiem wyglądają zupełnie inaczej. Mimo że zwykle składają się głównie z nazwy firmy, to nazwy te można zaprezentować w tak różny sposób, że zawsze będą się wyróżniać. Można w nich użyć rozmaitych rodzajów czcionek, podświetleń z różnych stron i kolorów wypełniających napisy, których gamma jest bardzo szeroka. Reklamy świetlne mogą przyjmować wiele form i kształtów i zawsze będą przyciągały oczy klientów. Dlaczego? Po pierwsze kwestia podświetlenia, która chcąc nie chcąc przyciągnie mimowolnie nasz wzrok. Po drugie, ciekawy design, który także przykuwa uwagę przechodniów.

Zalety, jakie posiadają reklamy świetlne

Główną ich zaletą jest oczywiście fakt, że mają one bardzo skuteczne działanie, to znaczy, że dzięki swoim gabarytom i dobrej widoczności przyciągają wielu konsumentów. Mogą one zostać dostrzeżone ze sporej odległości jak na przykład reklama świetlna McDonalds. Oczywiście nie poprzestaniemy na tymże jednym pozytywie, ponieważ jest ich dużo więcej. Reklamy świetlne tworzone w dzisiejszych czasach, są z tych energooszczędnych. Tak więc daje nam to, wysoki poziom przekazu treści przy niewielkich nakładach finansowych. Warto przy tym dodać, iż reklama, która jest reklamą outdoorową, jest narażona na działanie różnych zjawisk atmosferycznych, bez względu na to, czy to będzie plakat, czy to będzie neon.  Jeśli chodzi o oddziaływanie pogody na reklamy świetlne, to jest ono zdecydowanie mniej szkodliwe niż na inne formy typu ogłoszenia, które mogą wyblaknąć na słońcu, bądź zniszczyć się podczas opadów deszczu.

Podsumowując cały nasz artykuł na temat reklam świetlnych, musimy przyznać, że są one naprawdę jedną z najbardziej opłacalnych i wysokowydajnych form autopromocji firmy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com