Reklama w Google – czym są kampanie linków sponsorowanych?

Każdy kto korzysta z internetu wie czym jest Google. To najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka, z której tylko w Polsce korzysta 99% użytkowników sieci. Gigant z Mountain View pozostawił daleko w tyle konkurentów takich jak: Bing, Yahoo czy AltaVista, zyskując pozycję absolutnej hegemona.

Ktoś może więc zapytać – na jakiej zasadzie działa Google?

Korzystanie z wyszukiwarki jest przecież ogólnodostępne i całkowicie darmowe. Na czym więc zarabia ten światowy gigant? Odpowiedź jest bardzo prosta – główne źródło dochodów stanowią reklamy, czyli właśnie tytułowe kampanie linków sponsorowanych.

Platforma reklamowa Google połączona jest z tzw.”naturalnymi wynikami wyszukiwania”, które wyświetlają się użytkownikom Google’a po wpisaniu do wyszukiwarki określonych zapytań. Dzięki wprowadzeniu usługi reklamowej przedsiębiorcy zyskali możliwość docierania z przekazem reklamowym poprzez najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę. Wyniki z płatnych reklam AdWords wyświetlają się na górze, na dole oraz z boku „naturalnych wyników wyszukiwania”. Oznaczone są w taki sposób, że użytkownik wie, że ma do czynienia z reklamą. Jednak jedną z większych zalet kampanii adwords jest to, że jest ona uznawana, że nieinwazyjną formę reklamową. Wyświetla się bowiem dopiero wtedy gdy internauta wpisze do wyszukiwarki wybrane hasło, a reklama jest dokładną odpowiedzią na to właśnie zapytanie.

Dodatkowo linki sponsorowane są stosunkowo tanią formą promocji w porównaniu z innymi narzędziami marketingu internetowego. Kampanie AdWords cechuje też duża elastyczność zarówno pod kątem wysokości budżetu, możliwości kierowania reklam, czasu trwania kampanii czy dostępnych narzędzi. Nic więc dziwnego, że linki sponsorowane cieszą się wśród przedsiębiorców stale rosnącą popularnością. Dodatkowo korzystanie z narzędzi analitycznych umożliwia szczegółową analizę prowadzonych kampanii i jasną ocenę czy prowadzone działania reklamowe są skuteczne.

Kampanie linków sponsorowanych są świetnym narzędziem dla niewielkich biznesów, firm lokalnych i tych działających sezonowo. Pozwalają w krótkim czasie dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów. Płatność wyłącznie za efekt w postaci przekierowania na stronę reklamodawcy sprawia, że coraz chętniej wybierają oni właśnie taką formę promocji swojej firmy.

Pomoc ze strony Google w prowadzeniu kampanii, a także możliwość skorzystania z wiedzy wykwalifikowanych agencji Sem sprawia, że kampanie linków sponsorowanych są dostępne dla każdego bez względu na to jaki rodzaj biznesu prowadzi.

Polecamy:
Kubki reklamowe z nadrukiem- najlepszy sposób na rozpromowanie firmy

One Comment on “Reklama w Google – czym są kampanie linków sponsorowanych?”

  1. Świetnym narzędziem promocji mogą być też ekspozytory – doskonale sprawdzą się podczas różnego rodzaju konferencji czy też eventów firmowych. Profesjonalnie prezentujące się stanowiska zdecydowanie przyciągają wzrok potencjalnych klientów. Można zamówić je np. w tej firmie https://waps-kart.pl/oferta/ekspozytory Zamawiałam już kilka razy i jestem bardzo zadowolona z jakości wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com