Regały magazynowe – na co zwrócić uwagę?

Regały magazynowe różnią się między sobą przede wszystkim konstrukcją oraz przeznaczeniem, jednak nie ulega wątpliwości, że są one niezbędnym elementem wyposażenia każdego magazynu. Na co zwrócić uwagę, wybierając je dla swojej firmy?

Rodzaje regałów magazynowych

Na początek warto skupić się na tym, jakie w ogóle rodzaje regałów magazynowych są dostępne na rynku. Możemy mówić przede wszystkim o regałach:

  • tradycyjnych- zapewniają one swobodny dostęp do przechowywanych ładunków. Muszą być rozstawione w odpowiedniej odległości, tak aby ułatwić sobie przejście pomiędzy nimi,
  • z zastosowaniem składowania akumulacyjnego- pozwalają na składowanie kilku palet w jednym miejscu,
  • przemysłowe- pozwalają na przesuwanie się palet po rolkach pod wpływem siły ciężkości, zapewniając optymalną rotację towarów,
  • przesuwne- mają ruchome podstawy; przesuwają się na szynach wmontowanych w posadzkę magazynu,
  • wspornikowe- stosowane do przechowywania ładunków wielkoformatowych.

Zgodnie z powyższym, wybór regałów magazynowych jest naprawdę spory, natomiast poszczególne rodzaje różni nie tylko przeznaczenie, ale także cena.

Jakie regały magazynowe wybrać dla swojej firmy?

Nie sposób jednoznacznie określić, które regały magazynowe sprawdzają się najlepiej, a w które nie należy inwestować. Wszystko zależy tutaj przede wszystkim od budżetu, jakim dysponujemy, aby odpowiednio wyposażyć magazyn. Musimy też zwrócić uwagę na rodzaj towarów, jakie chcemy przechowywać na magazynie. Zastanówmy się, jaka metoda obsługi magazynu sprawdzi się w naszej firmie- manualna czy automatyczna. Druga z nich ma wiele zalet, jednak jej wdrożenie pociąga za sobą pewne koszty. Nie bez znaczenia pozostaje powierzchnia, jaką mamy do dyspozycji. Przy mniejszym metrażu o wiele lepiej sprawdzają się nowoczesne rozwiązania.

Postaw na jakość!

Bez względu na to, jakie regały magazynowe zdecydujemy się wybrać, musimy przede wszystkim postawić na ich najwyższą jakość wykonania. To dzięki niej meble są w stanie posłużyć nam przez dłuższy czas. Producent regałów magazynowych powinien zapewniać nam wysokiej klasy produkty, które spełnią wszelkie nasze oczekiwania. Pamiętajmy jednocześnie, że dobry producent regałów magazynowych dostarcza swoim klientom różnego rodzaju rozwiązania, które dopasowane są do ich budżetu oraz potrzeb. Wybór konkretnych regałów nie powinien być przypadkowy, a decyzję warto omówić z osobą, posiadającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie, na przykład z kierownikiem magazynu.

Polecamy:
Systemy wystawiennicze – idealna opcja nie tylko na targi
Ciekawostki na temat pozycjonowania stron internetowych
Projektowanie sklepów online jako rozwój biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com