Przygotuj swój samochód na zimę

Wraz z nadejściem zimy przychodzi również deszcz, a pogoda jest bardziej wilgotna i zimna, jak śnieg, więc jazda po drodze jest mniej niezawodna i bardziej niebezpieczna dla kierowca. Dlatego konieczne jest zainwestowanie w przegląd i konserwację, aby przygotować samochód na zimę.

Co powinieneś sprawdzić w samochodzie:

1 – Stan opon

Opony to jedyne elementy samochodu, które mają kontakt z drogą, dlatego zawsze należy upewnić się, że opony są zawsze w dobrym stanie i przygotowane na zmiany prędkości i zmiany na drodze. Sprawdź bieżnik i ciśnienie w oponach. W przypadku znacznego zużycia podłogi wymień je, aby zwiększyć przyczepność na mokro. Sprawdź również ciśnienie, aby upewnić się, że jest zgodne z zalecanym przez markę.

Rozwiązania: Sprawdź stan opon swojego samochodu. Możesz również zobaczyć opony i inne zimowe części samochodowe w sprzedaży pod adresem: sklep internetowy Topczescizamienne.pl.

2 – Szczotki przedniej szyby

Wycieraczki przedniej szyby są również ważnymi elementami bezpieczeństwa samochodu. Chociaż należy zachować odpowiednią konserwację przez cały rok, należy zwrócić szczególną uwagę na pędzle w zimie. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy szczotki samochodowe działają prawidłowo, a przede wszystkim prawidłowe mycie okien. Jeśli nie, czas wymienić pędzle.

Rozwiązania dla wycieraczek szklanych: zdobądź oryginalne szczotki, które trwają dwa razy dłużej: po 12 miesiącach zakupu wymień ostrze szczoteczki na nowe.

3 – Stan baterii

Należy uważnie sprawdzić stan akumulatora, ponieważ jest to kluczowy element w ruchu samochodu. Upewnij się, że akumulator silnika jest w pełni naładowany, aby uniknąć jednego z najbardziej przerażających momentów: próby uruchomienia samochodu i nic. Zimą temperatura robi się niższa i nie ma nic gorszego dla akumulatora niż zimna pogoda.

Rozwiązania dla akumulatorów samochodowych: jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatni raz wymieniłeś akumulator lub samochód ma ponad dwa lata, zalecamy ocenę stanu akumulatora.

4 – Działanie świateł samochodowych

Mniejsze i ciemniejsze dni wymagają stałej uwagi na system oświetlenia pojazdu, który obejmuje reflektory, tylne światła, światła hamowania i postojowe oraz kierunkowskazy. Wszystkie te lampy samochodowe powinny być w idealnym stanie technicznym.

Rozwiązania dla automatycznego oświetlenia: Radzimy sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Prawidłowo funkcjonujące oświetlenie jest niezbędne dla bezpiecznej jazdy na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com