Przydatne wskazówki, jak szybko nauczyć się angielskiego przez internet

Angielski to fascynujący język, który jest powszechnie używany na całym świecie. Mimo, iż jest stosunkowo łatwy do nauczenia, trzeba pamiętać, że w angielskim słowniku jest ponad 750 000 słów i zwrotów. Nie ułatwia to zrozumienia pewnych pojęć i zasad gramatycznych. Niestety nie ma jednego niezawodnego sposobu na naukę angielskiego online, ale jeśli zastosujesz się do naszych przydatnych wskazówek i sztuczek, w mgnieniu oka zaczniesz robić postępy i władać językiem angielskim.

Jak uczyć się angielskiego online

Od korepetytorów online po filmy na YouTube i podcasty, istnieje wiele sposobów na naukę języka angielskiego online.

Znajdź tutora online

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów nauki angielskiego jest skorzystanie z pomocy nauczyciela online. Należy jednak pamiętać, że skuteczność korepetytora zależna jest od tego, jakich praktyk poza samymi lekcjami online będziesz używać. Korepetytor nie powinien być jedynym sposobem, w jaki uczysz się języka.

Platformy takie jak LiveXP, Italki, Preply i Verbling zapewniają wszystkie narzędzia do znalezienia odpowiedniego nauczyciela. Możesz korzystać z lekcji online, wystawiać opinie i oceny oraz cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z nauki języka angielskiego od native speakerów.

Nauczyciel online to świetny sposób na podtrzymanie motywacji i cieszenie się lekcjami dostosowanymi do Twoich potrzeb, które pasują do preferowanej metody nauki.

Nauczyciele będą zawsze w stanie wychwycić nawet najmniejsze błędy gramatyczne w Twoim angielskim. Drobne różnice typu „jak nauczyć się szybko angielskiego” a „jak szybko nauczyć się angielskiego” nie umkną oczom i uszom naszej kadry.

Subskrybuj angielskie kanały YouTube i podcasty

Niezależnie od tego, czy lubisz politykę, gotowanie, komedię, sztukę czy rzemiosło, znajdziesz anglojęzyczny podcast lub kanał YouTube, który wzbudzi Twoje zainteresowanie. Poświęć trochę czasu na zasubskrybowanie kilku z nich i słuchaj ich podczas wykonywania codziennych zadań. Staraj się codziennie angażować w tego typu media, a twoja nauka będzie przebiegać jeszcze szybciej.

Na początku możesz mieć trudności z rozróżnieniem i zrozumieniem poszczególnych akcentów, ale w końcu oswoisz się z nimi. Szybko nauczysz się także wielu nowych słówek.

Oglądaj filmy i programy telewizyjne w języku angielskim

Obecnie w każdym kraju dostępnych jest wiele kanałów z kablówki. Większość z tych serwisów będzie miała ogromną kolekcję anglojęzycznych filmów i programów telewizyjnych. Bez względu na preferencje dotyczące gatunku, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

W szczególności filmy i programy hollywoodzkie to świetny sposób na naukę amerykańskiego angielskiego online. Oglądaj filmy z napisami, aby lepiej przyswajać wymowę rozumiejąc jednocześnie dialog.

Zapisuj sobie wszelkie nowe słówka

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej przydatnych metod nauki dowolnego języka. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystko zostaje w głowie, gdy słyszysz to po raz pierwszy. Zalecamy wyrobienie w sobie nawyku korzystania z narzędzi internetowych, takich jak Evernote, do rejestrowania wszelkich nowych wyrażeń lub słówek, które napotkasz. Zapisz je w kontekście i wróć do nich później. W końcu te zwroty pozostaną w Twojej pamięci, stopniowo poprawiając Twoją znajomość języka.

Zaangażuj się w komunikację z innymi

Język jest narzędziem komunikacji. Niestety w dzisiejszej dobie internetu dużo mniej rozmawiamy z innymi ludźmi. Jeśli chodzi o naukę angielskiego, szybsze efekty osiągamy komunikując się na głos niż tylko czytając i pisząc. Na szczęście istnieje wiele sposobów na rozmowę z native speakerami, zarówno online, jak i w prawdziwym życiu.

Jeśli grasz w gry online, zainwestuj w mikrofon i ciesz się swobodnymi rozmowami. Możesz także zapisać się na zajęcia online i rozmawiać przez Skype lub Zoom z native speakerami w swoim wieku.

Zwróć uwagę na swoich rodowitych angielskich przyjaciół w mediach społecznościowych

Jeśli masz znajomych, którzy publikują w języku angielskim w mediach społecznościowych, postaraj się zaangażować w udostępniane przez nich media. Przeglądaj artykuły z wiadomościami, filmy, posty na blogach, muzykę i wszystko, co postanowią udostępnić swoim znajomym online. Ciągłe wystawianie się na anglojęzyczne media jest ważne, jeśli chcesz, aby gramatyka i słownictwo szybko zapadły Ci w pamięć.

Wyjedź za Granicę

Jednym z najprzyjemniejszych sposobów nauki języka angielskiego jest zgłębienie kultury kraju anglojęzycznego. Jak wspomnieliśmy na początku, angielski jest jednym z najczęściej używanych języków i jest wiele krajów do odwiedzenia, w których będziesz miał wiele okazji do ćwiczenia znajomości tego języka.

Przejrzyj oferty online i  poszukaj odpowiednich dla siebie wakacji. Niezależnie od tego, czy chcesz pojechać do Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, RPA, Kanady i Wielkiej Brytanii, jest wiele potencjalnych miejsc do odwiedzenia.

Nigdy się nie Poddawaj!

Jeśli zaczynasz czuć, że nauka angielskiego donikąd nie prowadzi, ważne jest, aby nigdy się nie poddawać. Choć możesz tego nie zauważyć na początku, stosując się do wszystkich naszych wskazówek robisz postępy każdego dnia. Pamiętaj, że przyswajanie nowego języka jest procesem powolnym, ale gdy po jakimś czasie spojrzysz na to, jak daleko już zaszedłeś, poczujesz ogromną satysfakcję. Skup się na małych celach i dąż do nich wytrwale wyznaczając sobie nagrody, a Twoja motywacja na pewno nie spadnie.

Powodzenia!

Polecamy:
Gdzie można kupić chemię z Niemiec w dobrej cenie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com