Prowadzisz swój biznes w Poznaniu? Jak zwiększyć obroty po przez wykorzystanie internetu?

Dziś firmy lokalne w Poznaniu mają wyjątkową sytuację. Z jednej strony nie są już jedynym sklepem w mieście, ponieważ klienci mają więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wszechobecności e-commerce. Z drugiej strony lokalne firmy mogą teraz konkurować z dużymi sprzedawcami, nie musząc dopasowywać swoich budżetów. Nowe media wyrównują szanse na wiele sposobów. Dlatego lokalne firmy powinny postarać się zrozumieć te możliwości i wykorzystać ten krajobraz.

Szukasz podstawowych wskazówek marketingu internetowego dla swojego małego biznesu w Poznaniu? Jesteś w dobrym miejscu! Chociaż istnieją setki sugestii, które możemy przedstawić, oto lista wskazówek, które zdaniem 90% właścicieli firm, w tym także ekspertów w pozycjonowaniu takich jak szef Marketing Sensei z Poznania są najbardziej przydatne.

Określ cel

Aby zacząć działać pierwsze musisz wiedzieć, jaki jest cel twojej strony internetowej. Docelowo powinno to napędzać większy obrót, ale jak dokładnie to zrobić? Zacznij od jednego celu – na przykład zwiększenia ruchu na stronie i i rozwiń to. Ważne jest wyznaczanie celów, ale równie ważne jest stworzenie systemu do mierzenia tych celów.

Zawartość witryny jest najważniejsza

Oceń zawartość swojej witryny – treść jest najważniejsza. Co mówi potencjalnym Klientom Twoja witryna? Czy treść jest wyjątkowa i użyteczna? Czy ludzie dowiedzą się czegoś, kiedy odwiedzą Twoją witrynę? Kiedy ostatnio dodawałeś nowe treści? Czy Twoja witryna ma treść wartą przeczytania? Czy Twoje treści pasują do Twoich celów biznesowych na lokalnym rynku?

Znacznik <title>

Odwiedź swoją stronę. Spójrz na samą górę okna przeglądarki. Co widzisz? Czy opisuje stronę, na którą patrzysz? Czy to wyjątkowy opis? Czy zawiera słowa kluczowe, które ludzie mogą kojarzyć z tą stroną? Jeśli prowadzisz lokalną firmę, czy zawiera ona słowa kluczowe dla konkretnego, regionalnego wyszukiwania? Jeśli nie możesz odpowiedzieć “tak” na wszystkie te pytania, lepiej jeśli wpiszesz sam do google hasło pozycjonowanie Poznań i znajdziesz ekspertów, którzy znają się na tym temacie i naprawdę mogą Ci podpowiedzieć co zrobić.

Śledzenie i analiza poprawek

Nie możesz poprawić tego, czego nie możesz zmierzyć. Narzędzie Google Analytics dostarcza ogromną ilość niezwykle użytecznych danych, takich jak skąd pochodzą użytkownicy witryny, jak długo przebywają i co robią w Twojej witrynie. Co najlepsze – ta wiedza jest bezpłatna i bardzo dobrze może pomóc Twojej firmie nawet na lokalnym, wielkopolskim rynku.

Skorzystaj z bezpłatnych lokalnych katalogów biznesowych

Istnieje kilka świetnych lokalnych katalogów biznesowych, które są całkowicie bezpłatne. Wejdź ponownie do wyszukiwarki internetowej, wpisz „katalogi firm poznań” i wprowadź informacje o firmie do każdego pokazanego katalogu. Uwaga – nie ma sensu płacić za miejsca docelowe w katalogu – lepiej zacząć od darmowych stron, aby najpierw zobaczyć, jak to działa.

Sprawdź swoją konkurencję

Odwiedź strony internetowe swoich konkurentów. To świetny sposób na zdobycie pomysłów i podsumowanie działań marketingowych prowadzonych przez Twoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com