Wynajmujesz samochód na firmę? Na tym da się zaoszczędzić!

Od programów lojalnościowych do przedpłaty za samochód, istnieje naprawdę spora ilość sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Musisz je koniecznie uwzględnić przy następnym wypożyczeniu samochodu na firmę. Korzystanie z tych kilku prostych wskazówek i sztuczek znacznie ułatwi Ci pozyskanie takich oszczędności w budżecie przedsiębiorstwa, które większość biznesmenów nieświadomie wydaje, wynajmując samochód.

Dołącz do programu lojalnościowego wynajmu samochodów.

To proste rozwiązanie, co więcej – zazwyczaj całkowicie bezpłatne i na pewno spodoba Ci się maksymalnie, bo dzięki temu np. unikasz czekania w kolejce. Niesie to także inne korzyści, oprócz samych oszczędności:

• uwzględnienie preferencji dotyczących wynajmu,
• gwarancja dostępności pojazdu,
• zdobywanie punktów, które można wymienić na darmowy wynajem samochodów Gdańsk lub inne nagrody.

Słowem, nie ma powodu, aby nie dołączyć do programu!

Wykorzystaj kupony, aby uzyskać jeszcze większe oszczędności. Zanim wyruszysz na poszukiwanie wynajętego samochodu, poszukaj najlepszych kuponów i ofert dostępnych w sieci. Niezależnie od tego, czy dokonujesz rezerwacji online, czy przez telefon, pamiętaj o dołączeniu wszelkich kodów i kuponów rabatowych, jakie udało Ci się do tej pory znaleźć dla danej wypożyczalni.

Karta kredytowa może Ci pomóc

W wielu przypadkach członkostwo związane z używaniem niektórych kart kredytowych nie tylko zapewnia dodatkowe ubezpieczenie, ale także regularnie pozwala na uniknięcie niektórych opłat i oferuje dodatkowe rabaty. Co więcej, możesz także gromadzić gratisowe kilometry tylko za wynajęcie samochodu i zapłatę przy użyciu takiej karty. Jeśli jesteś elitarnym członkiem – możesz naprawdę wszystko.

Unikaj nie do końca wyjaśnionego ubezpieczenia

Chociaż opcjonalne jest w większości przypadków, dodatkowe ubezpieczenie, takie jak to z tytułu szkód wyrządzonych szkód i ubezpieczenie od efektów osobistych, pamiętaj, że za każdym razem może to stanowić dodatkowe kilkanaście złotych (albo nawet więcej) za dzień wynajmu. Zanim więc zdecydujesz się skorzystać z dowolnego ubezpieczenia oferowanego przez firmę wynajmującą samochody – upewnij się, że sprawdzisz istniejącą polisę, a nawet firmy obsługujące karty kredytowe, aby sprawdzić wszystkie dane, bo kto wie – być może zapewniają dodatkowe ubezpieczenie w ramach wynajmu samochodu, a nawet nie masz o tym pojęcia? To kolejne miejsce w którym możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Dokonaj rezerwacji na dłużej, niż potrzebujesz

Co ciekawe, czasem okazuje się, że wystarczy zarezerwować o dodatkowe kilka godzin lub dni, aby mocno obniżyć stawkę podstawową. Może się to mocno przydać, nawet jeśli ostatecznie planujesz zwrócić samochód wcześniej niż uzgodniłeś – i tak ta niższa stawka będzie uwzględniona. Co więcej, są również na rynku takie firmy zajmujące się wypożyczaniem, które mogą Ci zagwarantować proporcjonalny zwrot kosztów za wcześniejszy powrót. Bądź jednak ostrożny, ponieważ niektóre firmy wynajmujące mają inną politykę w tym przypadku, która niekoniecznie przysporzy Ci dodatkowych oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com