Prowadzisz sklep spożywczy? W jaki sposób uchronić się przed gryzoniami w magazynie?

Na prowadzenie sklepu spożywczego decyduje się wiele osób. Branża spożywcza jest bowiem tą, która nawet w czasach kryzysu dobrze sobie radzi. Ludzie muszą bowiem codziennie jeść i robić zakupy żywnościowe. Aby jednak sklep cieszył się powodzeniem wśród klientów, trzeba zadbać o to, by było w nim sterylnie i czysto.

Sklep spożywczy to miejsce, w którym wymogi sanitarne są szczególnie wyśrubowane. Każdy właściciel sklepu musi spełnić szereg norm i zasad, jakie nakładają na niego przepisy. W przeciwnym razie musi liczyć się z tym, że w przypadku kontroli będzie musiał zapłacić spora karę lub ponieść wiele innych strat. W sklepie spożywczym warto również zadbać o bezpieczeństwo przed gryzoniami. A te są dosyć uciążliwe i doskonale wiedzą, gdzie znajduje się jedzenie. Gdy gryzonie odkryją źródło pożywienia na długi czas, z pewnością w sklepowym magazynie zadomowią się na długo, a nawet zaczną rozmnażać. Wtedy ich pozbycie się może być wyjątkowo trudne. Warto więc postawić przede wszystkim na profilaktykę, a więc zadbać o to, by gryzonie nie odwiedzały sklepu i nie wiedziały, że znajduje się w nim jedzenie.

Wszystko szczelnie zamknięte

W sklepowym magazynie są prawdziwe skarby dla wszelkich gryzoni, które poszukują pożywienia. Szczególnie jesienią i zimą gryzonie schodzą z pól i łąk, szukając miejsca dla siebie w ciepłych i pełnych jedzenia sklepach, magazynach, hurtowniach czy prywatnych spiżarniach. Aby w sklepowym magazynie gryzoń nie zamieszkał, zadbajmy o to, by wszystkie towary były szczelnie zamknięte, przykryte, znajdowały się w pojemnikach lub wysoko na półkach. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na towary, które są pakowane przez producenta w papierowe czy foliowe woreczki. Takie opakowanie nie będzie dla gryzonia żadną przeszkoda. Warto więc tego rodzaju produkty ustawiać wysoko lub szczelnie zamykać, aby gryzonie nie wyczuły bezproblemowego jedzenia.

Profesjonalne usuwanie gryzoni

Jeśli właściciel sklepu przestrzega zasad higieny i dba o profilaktykę przeciw gryzoniom, znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się ich. Niestety, nie zawsze da się zminimalizować je do zera. Zdarza się, że gryzonie pojawiają się pomimo przestrzegania absolutnie wszystkich zasad. Szkodniki niszą towar, ale mogą również dostawać się do wnętrza opakowań. Dla sklepu to ogromny cios wizerunkowy, gdy klient znajdzie szkodnika w opakowaniu produktu spożywczego. Takie sytuacje zdarzają się, a sklepy zwykle są mocno piętnowane. Szkodniki zwalczać więc trzeba od razu, gdy tylko zauważymy jakiekolwiek ślady ich bytowania. Najlepiej zlecić ich usuwanie wyspecjalizowanej firmie. Właściciel sklepu raczej nie ma większych szans, gdy zacznie biegać po magazynie z pułapką na myszy. Dezynfekcja Wrocław to doświadczeni i sprawdzeni specjaliści, którzy na co dzień zajmują się odkażaniem pomieszczeń, usuwaniem gryzoni i innych szkodników. Zlecając takie prace profesjonalistom możemy mieć pewność, że zostaną przeprowadzone szybko, sprawnie oraz z dbałością o bezpieczeństwo.

Polecamy:
Jak poprawnie wyposażyć magazyn w firmie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com