Jak poprawnie wyposażyć magazyn w firmie?

Wyposażenie magazynu ma ogromny wpływ na całą logistykę oraz obrót towarami, jakie odbywają się w firmie. Dlatego też wyposażenie magazynu nie powinno być przypadkowe, a bardzo dokładnie przemyślane i zaplanowane z dbałością o przystosowanie konkretnych rozwiązań do specyfiki działalności oraz indywidualnych potrzeb. Im lepiej urządzimy magazyn, tym sprawniej będą przebiegały wszystkie prace magazynowe.

Planując wyposażenie magazynu, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę cały szereg czynników. Sporo zależy od wielkości magazynu oraz od tego, w jaki sposób będziemy się w nim poruszać. Inaczej będzie wyposażony niewielki magazyn, w którym pracownicy będą poruszali się co najwyżej przy użyciu ręcznych wózków, a zupełnie inaczej musi być wyposażony ten magazyn, w którym na co dzień będą jeździły wózki widłowe. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego magazynu są regały, na których składowane będą wszystkie towary.

Odpowiedni wybór regałów

W ofercie producentów regałów magazynowych znajdziemy całe mnóstwo rozwiązań i mebli wykonanych zarówno z drewna, jak i metalu, a także z połączenia obu tych materiałów. Wybierając konkretne rozwiązania warto brać pod uwagę to, co będziemy w magazynie przechowywać. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem będą regały paletowe, w innych klasyczne regały metalowe. Przy wyborze konkretnego regału trzeba uważnie zapoznać się z jego parametrami technicznymi, a także sprawdzić, czy wybrane produkty posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Regały w magazynach to meble specjalnego przeznaczenia – estetyka jest kwestią nawet nie drugorzędną, ale wręcz całkiem nieistotną. Regał musi być mocny, trwały, wytrzymały, a także stabilny. Nie może przewracać się ani poddawać obciążeniom. Warto pamiętać, że regały to często meble bardzo wysokie, gdyż wykorzystują pionową przestrzeń hali magazynowej – zadbajmy o to, by były solidnie zamontowane i przede wszystkim bezpieczne dla osób, które na co dzień pracują w magazynie. W poszukiwaniu sprawdzonych regałów magazynowych warto sprawdzić ofertę HHL regały. Solidna firma z doświadczeniem to gwarancja, że wybrane produkty spełnią wszystkie wymagania odnośnie jakości, wytrzymałości oraz trwałości.

Warto pamiętać o oświetleniu

W przestrzeni magazynowej ważne są nie tylko regały oraz inne meble magazynowe, ale również odpowiednie oświetlenie. Tutaj trzeba mieć świadomość, że hale magazynowe to często pomieszczenia z bardzo ograniczonym dostępem do światła dziennego. Tym bardziej trzeba się uważnie pochylić nad dobrym oświetleniem wnętrza. Wybierając lampy do magazynu, warto zwracać uwagę na jakość ich wykonania, trwałość, odporność na zniszczenia czy uszkodzenia. Oświetlenie powinno być sprawne, wydajne, warto inwestować w dobrej jakości żarówki – wymiana żarówek w lampach sufitowych znajdujących się kilka metrów nad ziemią nie jest bowiem prosta i zwykle wymaga sporych nakładów pracy i umiejętności. Im lepszej jakości będą żarówki, tym większa pewność, że oświetlenie będzie sprawdzało się niezawodnie przez długi czas.

Polecamy również Lampy skandynawskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com