Prowadzisz firmę w Warszawie? Czy wiesz jak…

Warszawa wyznacza poziom usług dla praktycznie wszystkich branż. To właśnie tam znajdziemy największe skupisko firm, przez co i konkurencja panująca na tamtejszym rynku jest dosyć spora. W przypadku, gdy liczy się każdy zabieg marketingowy w celu pozyskania klienta, niezwykle ważne jest również posiadanie atrakcyjnej strony internetowej. Jak jednak zdefiniować tę atrakcyjność?

Wszystko na jednej stronie

Witryna WWW ma kilka zadań, a jednym z najważniejszych jest promocja i zdobycie jak największej liczby kontrahentów. By to osiągnąć, strona powinna zostać zaprojektowana tak, by znalazły się na niej wszystkie niezbędne informacje o prowadzonej działalności.

Nie tylko w formie tekstu, ale także zdjęć czy grafik. Istnieją dwie strategie wykonania strony. W pierwszej, po przejrzeniu witryny, klient powinien mieć jak najmniej pytań i być pewnym, że właściciel domeny jest dla niego optymalnym wyborem. W drugiej jest inaczej – im więcej pytań będzie miał kontrahent, tym większa szansa, że skontaktuje się z firmą, co spowoduje wzrost jego zainteresowania.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, która z tych metod jest lepsza. Nie ulega jednak wątpliwości, że strona internetowa powinna zawierać niezbędne informacje, takie jak profil działalności, świadczone usługi i sprzedawane towary, oraz najważniejsze – kontakt do siedziby firmy i jej przedstawiciela. Warto umieścić również podstawowy cennik, o ile jest to możliwe.

Nowe technologie

Strony internetowe oparte tylko i wyłącznie na języku opisu HTML odchodzą do lamusa. Preferuje się nowsze technologie, oparte na HTML5, PHP czy Javie. Sprawia to, że niestety, coraz mniej osób z zewnątrz potrafi stworzyć atrakcyjną stronę internetową. Coraz większą popularność zdobywają witryny, które wszystkie informacje zawierają na jednym, przewianym oknie. Także technologia Flash jest bardzo lubiana przez Internautów.

Choć w Warszawie można znaleźć całe mnóstwo projektantów witryn internetowych, zarówno w postaci firm outsourcingowych, jak i osób prywatnych, to nie wszyscy wykonują projekty we wszystkich technologiach. Zaskakujący jest również fakt, że żaden wykonawca z Warszawy nie wszedł do pierwszej piątki w rankingu projektantów stron internetowych w 2015 roku. Jest to tym większy powód, by dość rygorystycznie podchodzić do ewentualnych zleceniobiorców i dokładnie sprawdzić ich możliwości przed podpisaniem finalnej umowy.

W mniejszych miejscowościach, wygląd strony internetowej nie jest tak ważny, a większość klientów będzie szczęśliwych, że firma w ogóle istnieje w sieci. Warszawa jednak jest miejscem, gdzie atrakcyjność i sposób wykonania takiej wizytówki może decydować o wiarygodności i rzetelności firmy.

Reklama doskonała

Swoisty obowiązek posiadania strony internetowej dotyczy nie tylko firm z siedzibą w Warszawie, ale także tych w mniejszych miejscowościach. Oczywiście, w przypadku małego miasteczka, gdzie konkurencja jest niewielka, ma to mniejsze znaczenie niż w przypadku stolicy. Istnieje jednak kilka powodów, dlaczego warto założyć witrynę, bez względu na czynniki techniczne. Jest to praktycznie darmowa reklama.

Choć koszt zaprojektowania strony, zwłaszcza w stolicy, sięga nawet kilku tysięcy złotych, to spokojnie można znaleźć projektanta, który wykona w pełni funkcjonalny serwis już za 1,5 czy 2 tysiące złotych. I to są praktycznie wszystkie koszty, jakie trzeba ponieść z tytułu tego rodzaju reklamy.

Opłacenie domeny to grosze – oczywiście, im bardziej atrakcyjna nazwa, tym jest to droższe, jednak nie powinno przekraczać maksymalnie 100 złotych rocznie. W Internecie każdy jest równy – zarówno wielka korporacja, jak i mała rodzinna firma. Klienta można pozyskać tak samo łatwo, ale również łatwo jest go stracić lub zniechęcić.

Witryny dla małych przedsiębiorstw mają tę przewagę, że w łatwy sposób mogą prowadzić rozmowy i wymieniać opinie ze swoimi klientami za ich pośrednictwem. Wystarczy zamówić odpowiednią funkcjonalność u zleceniobiorcy, a serwis może zamienić się w firmowego bloga lub forum, a nawet mini portal społecznościowy.

Dowiedz się Więcej na temat projektowania stron w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com